Reklam
Reklam
10 Bine Yakın Düzce Üniversitesi Öğrencisi “Askerimize Destek...

10 Bine Yakın Düzce Üniversitesi Öğrencisi “Askerimize Destek Bayrağımıza Selam” Yürüyüşü İle Tek Yürek Oldu

04 Mart 2020 - 10:04

Düzce Üniversitesi; Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve güvenliği için kahramanca savaşarak Suriye’de şehit düşen askerlerimize saygı, Bahar Kalkanı Harekatı’na destek ve şanlı Bayrağımıza bağlılığımızı göstermek amacıyla “Askerimize Destek Bayrağımıza Selam” Yürüyüşü düzenledi.

Bu anlamlı yürüyüşe; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, akademik ve idari birim yöneticileri, personeller, öğrenciler ile Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan gibi Türki Cumhuriyetlerden çok sayıda Düzce Üniversitesi öğrencisi katıldı.

Rektörlük binası önünde başlayan ve 10 bine yakın katılımla adeta sel olup akan Düzce Üniversitesi mensupları, bağımsızlığımızın sembolü Türk bayraklarını gururla taşıyarak Suriye rejim güçlerinin menfur saldırısını kınadı. Bahar Kalkanı harekatıyla şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan kahraman Mehmetçiklerimize desteklerini canı gönülden ve hep bir ağızdan haykırdı.

Konuralp Kampüsünde gerçekleştirilen, ellerinde Türk bayrakları; “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Sefer Bizden Zafer Allah’tan”, Bir Ölür Bin Diriliz” gibi anlamlı dövizlerle birlik beraberlik mesajı veren Düzce Üniversitesi, Ülkemize, Bayrağımıza ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize bağlılığını her zaman olduğu gibi bir kez daha gösterdi.

Yürüyüş sonrasında Düzce Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda hilal oluşturan Düzce Üniversitesi mensupları, göz yaşartan bir tablo oluşturdu. Düzce Üniversitesi öğrencilerini temsilen bir konuşma gerçekleştiren Alperen Kaya, Suriye rejim unsurlarının Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saldırısının kabul edilemez olduğunu ifade ederek bu hain saldırıyı kınadı. “Askerimize Destek Bayrağımıza Selam” Yürüyüşü ile kahraman Mehmetçiklerimize destek için burada olduklarını belirten Alperen Kaya, şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dileyerek “Bayrak İnmez, Ezan Susmaz, Vatan Bölünmez!” nidasıyla sözlerini sonlandırdı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptığı son derece duygusal konuşmasına, “Burada yüreğimizi kırmızı beyaz ay yıldızlı renge boyayan tüm öğrencilerimizi gözlerinden öpüyorum. Bugün gösterdi ki geleceğimiz emin ellerde. Binlerle meydanı doldurduk. Sizi yetiştiren anne, baba ve bu vatandan Allah razı olsun.” sözleriyle başladı.

Gençliğimizin, geleceğimizin teminatı olduğunu ifade eden Rektör Çakar, “Bu gençlik, vatanımızın, bayrağımızın, devletimizin bekası için güvencemiz. Huzur kaynağımız. Tüm öğrencilerimizden ricam, bu anı asla unutmayın. Aynı ruh, heyecan ve birliktelikle ihtiyaç duyulan her anda tereddüt etmeden orada olacağınızı biliyoruz.” şeklinde konuştu.

“İdlib’ten Libya’ya desteğimiz tamdır. Bugün burada yarın nerede ihtiyaç olursa oradayız.” diyen Prof. Dr. Çakar, Çanakkale’den Kafkaslara, 15 Temmuz’dan İdlib’e kadar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diledi.

Bugün tarihe not düştüklerini dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Sesimiz tüm askerlerimize ulaşsın. Bize haklarını helal etsinler.” diyerek tüm mensuplardan şehitlerimiz için helallik istedi.

“Askerimize Destek Bayrağımıza Selam” Yürüyüşü; Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fuat Akdemir’in, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, istiklali ve bayrağımızın ilelebet dalgalanması için şehit olan askerlerimize rahmet, kahraman askerlerimize de şanlı yürüyüşünde zaferler kazanması için yaptığı dua ile sona erdi.

 

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

 

Bu haber 610 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 81 il valiliğine gönderildi
İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 81 il valiliğine...
Gençlere kritik uyarı: Artık siz de tehlikedesiniz...
Gençlere kritik uyarı: Artık siz de tehlikedesiniz...