Reklam
Reklam
16 Türk Büyüğü Büstü Akçakoca’ya Geliyor

16 Türk Büyüğü Büstü Akçakoca'ya Geliyor

11 Mart 2020 - 18:42

Tarih bilincini gelecek kuşaklara aktarılmasına çok özel hassasiyet gösteren Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, Türk büyüklerine ait büstleri Akçakoca’ya getirtti.

Batı Karadeniz’in İncisi olarak bilinen Akçakoca ilçesine turizmi canlandırmak, ve gelecek nesillere tarih bilinci aktarma adına,  tarihte kurulan 16 Türk Devletini temsilen 16  Türk Büyüklerine ait  büstleri, Yalı Mahallesi Merkez Camii karşısına koyulması planlanıyor.

Bu kapsamda, Akçakoca Belediye Başkanı M.OkanYanmaz’ın, Akçakoca turizmini canlandırmak adına Ankara’da yaptırdığı 16 adet Türk Büyüğü heykeli Akçakoca’ya getirildi. Akçakoca’nın görselini değiştirecek olan heykeller deneme amaçlı Yalı Mahallesi Merkez Camii karşında bulunan park alanına yerleştirildi.

Türklerin tarihte en çok devlet kuran millet olduklarına vurgu yapan Başkan Okan Yanmaz, “Tarihine ve geçmişine sahip çıkmayan milletlerin geleceği olmaz, tarih bizim en güçlü ve en temel hazinemiz. Çocuklarımızın tarihini bilmesi, okuması ve araştırmasını önemsiyoruz. Bu bilinçten hareketle, 16 Türk Büyüğü Heykelleri ile bu tarihi görünür kılmayı amaçlıyoruz” dedi.

16 adet Türk Büyüğü heykellerinin alt yapısının hazırlanmasının ardından Merkez Camii karşısında bulunan meydana yerleştirilecek.

Bu haber 1125 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Restoran, kafe ve otellerin açılış tarihi belli oldu!
Restoran, kafe ve otellerin açılış tarihi belli oldu!
GAZETEMİZE GURBETTE MESAJ
GAZETEMİZE GURBETTE MESAJ