Reklam
Reklam
2020 Yılı Tarım Sigortaları Bilgilendirme Toplantısı...

2020 Yılı Tarım Sigortaları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

18 Şubat 2020 - 17:57

Tarım Sigortalarının tanıtımı ve duyurulması amacıyla Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinasyonunda il merkezi ve ilçelerimizde "Devlet Destekli Tarım Sigortalarının İşleyişi ve 2020 Yılı Uygulamaları" hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Düzce Valiliği Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda; sigorta sistemi ile ilgili genel değerlendirmeler, yenilikler ve uygulamalar hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Toplantıda, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından; İlimizin tarımsal varlığı hakkında bilgiler verilerek, ilimizde zaman zaman yaşanan don, dolu, sel, fırtına gibi afetlerden dolayı çok sayıda üreticinin zarar gördüğü belirtildi. Çiftçilerimiz tarafından tarım sigortalarının öneminin daha iyi anlaşılabilmesi için her yıl ilimiz merkez ve tüm İlçelerde Tarsim Bölge Müdürlüğü’nden yetkililerin katılımı ile eğitim toplantılarının düzenlendiği hatırlatılarak, geçtiğimiz yıllarda meydana gelen afetlerden dolayı sigorta yaptıran üreticilerimizin zararlarının TARSİM tarafından karşılandığı ifade edilmiştir. Üreticilerimizin olası afetler durumunda mağdur olmamaları için, sigorta yaptırmaları gerektiği vurgulanmıştır.

Ayrıca toplantıda, TARSİM Bursa Bölge Müdürü Oktay Çakıroğlu yaptığı sunumda, Devlet Destekli Tarım Sigortaları 2020 yılı uygulamaları, bitkisel ürün ve hayvan hayat sigortaları ve sigorta başvuru tarihleri hakkında katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

TARSİM Sigorta Son Başvuru Tarihleri:

Fındıkta 10 Mart 2020

Buğdayda 21 Nisan 2020

Dane ve Silajlık Mısırda 10 Haziran 2020

Çeltikde ise 30 Haziran 2020

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

 

Bu haber 430 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karantinadan kaçanlar hakkında flaş karar! GBT sorgusunda...
Karantinadan kaçanlar hakkında flaş karar! GBT sorgusunda...
Marmara Denizi ile Batı Karadeniz için fırtına uyarısı
Marmara Denizi ile Batı Karadeniz için fırtına uyarısı