Reklam
Reklam
250 ADET ÇÖP KONTEYNERİ GELDİ

250 ADET ÇÖP KONTEYNERİ GELDİ

22 Şubat 2021 - 11:29 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 11:34

Düzce İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamada hibe olarak gönderilen çöp konteynerlerinin köylere dağıtıldığı belirtildi. Ayrıca vidanjör ile arazöz makinesinin araç parkına alındığı ve kullanılmaya başlandığı ifade edildi. 

KRİZİ BAŞARIYLA ATLATTILAR

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen karla mücadele kapsamında önemli bir sınav verdiklerini belirterek “ Düzce il genelinde 278 köy bulunmaktadır. Bir hafta süresi içinde yoğun kar yağışına karşın köy yollarını açık tutmak için hummalı bir şekilde çalıştık. Kısa süre içinde tüm köy yollarımız açıldı. Ekiplerimiz 24 saat esasıyla çalışarak köylerimizin ulaşımını sağlamada sorunları en kısa sürede çözmeye devam ediyor. Ayrıca 112 Acil Servis Ekiplerine de yardımcı oluyoruz" şeklinde konuştu.

Kurumlarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Şen, ‘ 112 Acil Servis gibi önem arz eden kurumlar ile sağlanan koordinasyonla köylerin sağlık hizmetleri de hızlandırıldı. Özellikle sağlıkla ilgili durumlarda 112 Acil Servis, AFAD ve Jandarma Teşkilatından gelen çağrıları dikkate alarak entegre oluyoruz. Kurumumuza ait 12 greyder ve 55 kişilik acil ekibimizle aralıksız çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

VATANDAŞLARIMIZ HASSAS OLMALI

Köylerde yaşayanlara da seslenen Şen, "Vatandaşlarımızın da bu süreçte hassas olmalarını istiyoruz. Özelikle hemşehrilerimiz zorunlu olmadığı sürece kar lastiği ve zinciri olmadan yollara çıkmasın. Bu durumda daha büyük sıkıntılar çıkabiliyor ve kazalar meydana geliyor. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık bekliyoruz" dedi. HABER MERKEZİ

Resim

Resim

Resim

Resim

 

Resim

Resim

Resim

Resim

 

 

Bu haber 803 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vergi borcu ödeyecekler yasaktan muaf olacak!
Vergi borcu ödeyecekler yasaktan muaf olacak!
Hicretin kutlu olsun hocam! Erbakan hoca rahmetle anılıyor
Hicretin kutlu olsun hocam! Erbakan hoca rahmetle anılıyor