Reklam
Reklam
ABANOZ:ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARI ERTELENSİN YA DA İPTAL...

ABANOZ:ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARI ERTELENSİN YA DA İPTAL EDİLSİN

24 Mart 2020 - 12:42

Özellikle dar gelirli hane halkının su, elektrik ve doğalgaz ödemelerinde pozitif bir ayrımcılık yapılması, fatura borçlarının ertelenmesi ya da silinmesi artık bir zorunluluktur. 


İşine gidemeyen, üretim sürecinin dışında kalan, ücretsiz izne çıkartılan ya da işsiz kalan vatandaşlarımızın ocaklarında yanan elektrik ve doğalgaz, o ailelerin kabusu olmamalıdır. 
Evde kal çağrıları yapmak ne kadar doğruysa, bu günlerde tüm aile fertlerinin daha çok kombiyi açacakları, daha çok su ve elektrik harcayacakları da bir o kadar gerçektir. 


Hükümetin ve tüm belediyelerin fatura borcu nedeniyle su kesintisi yapmayacaklarına yönelik almış oldukları kararlar, vatandaşlarımızı ne kadar mutlu ettiyse, bu mutluluk elektrik ve doğalgaz faturaları için kolaylık yapılmadığı sürece buruk bir mutluluk olarak kalacaktır. 
Hükümetin hiç zaman kaybetmeksizin dar gelirli grupların elektrik ve doğalgaz faturalarını askıya alacak bir müjdeyi vermelerini bekliyoruz.


Bu düzenleme inanın ki halkımızın koronavirüs salgınına karşı verdiği mücadele azmini hem motive edecek hem de ne ölçüde sosyal devlet olduğumuzun önemli bir göstergesi olacaktı

Bu haber 623 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 81 il valiliğine gönderildi
İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 81 il valiliğine...
Gençlere kritik uyarı: Artık siz de tehlikedesiniz...
Gençlere kritik uyarı: Artık siz de tehlikedesiniz...