Reklam
Reklam
“Açık Kapı” Vatandaşın Çözüm Adresi Oldu

“Açık Kapı” Vatandaşın Çözüm Adresi Oldu

28 Aralık 2019 - 16:29

Düzce Valiliğinde vatandaşlarımızın talep, şikâyet ve isteklerinin, etkin ve hızlı bir şekilde alınarak sonuçlandırılması, danışma ve yönlendirmenin yanı sıra mihmandarlık hizmeti vermesi amacıyla açılan Düzce Açık Kapı Bürosu, faaliyetine başladığı 15 Mart 2018 tarihinden bugüne, toplam 2900 başvuru işleme almıştır. Bu başvuruların 1900’ü yani yaklaşık üçte ikisi 2019 yılı içinde gerçekleşmiş, vatandaşlarımızın Açık Kapıya olan ilgisi artmıştır.

Açık Kapı bürosuna yapılan başvurular incelendiğinde bu başvuruların %85’inin sosyal yardım ve sosyal hizmet talebi ile %3’ünün çalışma ve sosyal güvenlik, %3’ünün yerel yönetim, %3’ünün eğitim ve sağlık, %2’sinin Valilik ve Kaymakamlık hizmetleri geriye kalan %4’ünün ise emniyet ve güvenlik, çevre ve şehircilik, din hizmetleri, ekonomi ve sanayi, enerji, gençlik ve spor, gıda, tarım ve hayvancılık, orman ve su işleri ile tapu ve kadastro hizmetlerini de kapsayan toplam 17 hizmet kolunda gerçekleşmiştir.

 

Güler Yüz ve Samimiyet Milletin Kapısında

“Açık Kapı Milletin Kapısı” felsefesiyle çalışan Düzce Açık Kapı konusunda eğitim almış 5 uzman personel ile Düzce Valiliğinde hizmetini sürdürmektedir.

Vatandaşlar başvurularını Açık Kapı Bürosuna mesai saatleri içerisinde sözlü ve yazılı olarak iletebilecekleri gibi "Açık Kapı Mobil" uygulaması veya www.acikkapi.gov.tr ile www.turkiye.gov.tr (e-Devlet) adreslerinden online ortamda 7 gün 24 saat yapabilmektedirler. Açık Kapı çalışanları, alınan başvuruları sonuçlanan sonuçlanana kadar takip etmektedir. Düzce Açık Kapı Bürosunun telefonu 0380 514 88 11’dir.

Bu haber 599 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakoca Spor BAL liginde
Akçakoca Spor BAL liginde
Akçakoca'da taksi ve toplu taşımaya korona denetimi
Akçakoca'da taksi ve toplu taşımaya korona denetimi