Reklam
Reklam
AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

AFET FARKINDALIK EĞİTİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

11 Mart 2020 - 10:18

İlimiz depremselliği yüksek olan Kuzey Anadolu Fay Sistemi içerisinde yer almaktadır. Geçmişte ilimiz ve bölgemizde meydana gelen depremler sonucunda yüksek oranda can ve mal kayıpları yaşanmış olup aynı tehlikelerin ortaya çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğu bilimsel olarak tahmin edilmektedir.

Bu kapsamda; Valiliğimiz koordinesinde, Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce İtfaiye Müdürlüğü işbirliğinde öğrenci ve öğretmenlere yönelik hazırlanan 2020 yılı ilk altı aylık eğitim ve tatbikat programı 24 Şubat 2020 tarihinde başlatılmıştır. Program kapsamında belirlenen 39 okulumuzda öğrenci ve öğretmenlere afet farkındalık ve yangın konularında temel bilgilerin verilmesinin yanı sıra okullarımızda yangın ve tahliye tatbikatları da gerçekleştirilmektedir.

İl Jandarma Komutanlığı ile yapılan program dâhilinde İl ve İlçe Jandarma Komutanlığı personeline 23 Mart-03 Nisan tarihleri arasında afet farkındalık eğitimi verilecektir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yapılan planlama kapsamında KYK yurtlarında kalan öğrencilere afet farkındalık eğitimi verilmesi planlanmış olup, eğitimler 10-19 Mart tarihleri arasında verilecektir.

1-7 Mart Deprem Haftası dâhilinde Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü ziyaret eden okulların öğrenci ve öğretmenlerine kurumsal faaliyetlere ilişkin bilgiler, afet bilinci eğitimi verilmesi ve müdahale çalışmalarında kullanılan araç, malzeme ve ekipmanların tanıtımları yapılmaktadır.

Öğrenci ve öğretmenler öncelikli olmak üzere, kamu ve özel kurum kuruluş personeli, sivil toplum kuruluşları, AFAD gönüllüleri ve vatandaşlarımıza yönelik eğitim ve tatbikatlar yıl içerisinde aralıksız devam edecektir.

Bu haber 418 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düzce girişinde, ateş ölçerli 'koronavirüs' tedbiri
Düzce girişinde, ateş ölçerli 'koronavirüs' tedbiri
TRAFİK IŞIKLARINDA “EVDE KAL” ÇAĞRISI
TRAFİK IŞIKLARINDA “EVDE KAL” ÇAĞRISI