Reklam
Reklam
AGD Siyer-i Nebi sınavı yarışması soru ve cevapları

AGD Siyer-i Nebi sınavı yarışması soru ve cevapları

Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) Türkiye genelinde düzenlediği liseler arası Siyer-i Nebi sınavı soru ve cevapları bu akşam açıklandı.

15 Aralık 2019 - 23:09

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), "Efendimizin İzinde" diyerek Türkiye’nin il ve ilçelerinde liselerarası Siyer-i Nebi sınavı düzenledi. Kaybedeni olmayan yarışmaya Türkiye'nin dört bir yanından öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin merakla beklediği siyeri nebi sınavı soru cevap anahtarı ile ilgili detaylı bilgilere haberimizde yer verdik. AGD Siyer-i Nebi yarışması sınavının soru ve cevapları bu akşam saat 20.00'da AGD TV üzerinden canlı yayınla açıklandı. Sınavda 60. sorunun iptal edildiği duyuruldu. 

‘Liseli Gençler Efendimiz’in İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’ sloganıyla AGD tarafından düzenlenen yarışmaya Türkiye genelindeki tüm liselerden yüz binlerce öğrenci katıldı. Sınava gözleri görmeyen liseleri gençlerin katılması da dikkat çekti. Sınava katılan öğrenciler, "Kardeşliğe Davet Hz. Muhammed (s.a.v)" adlı kitaptan yarışmaya tabi tutuldu.

 

 

Lise düzeyi Siyer-i Nebi sınavının soru ve cevapları bu akşam AGDTV'de yapılacak programla açıklandı. 

AGD Anadolu Gençlik@agdorgtr

Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması 2019 | Cevap Anahtarı

* 60. Soru İptal Edilmiştir.

Soru cevap videosuna linkten ulaşabilirsiniz; https://youtu.be/5nE8876h62Q 

Resmi Twitter'da görüntüle

81

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

20 kişi bunun hakkında konuşuyor

 

AGD SİYER-İ NEBİ SINAVI SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye’nin 81 ilinde, ve bütün ilçelerinde aynı anda başlayan sınava yüz binlerce öğrenci katıldı. Siyer-i Nebi sınavında liseli gençler, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.s) hayatına ilişkin soruları cevapladı. Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi siyer-i nebi sınavı soru ve cevap anahtarı bu akşam AGDTV'den canlı olarak yayınlandı.

AGD SİYERİ NEBİ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirmek için çalışan AGD’nin böyle bir organizasyonu her yıl gerçekleştirmesi veliler tarafından oldukça takdir ediliyor. Evlatlarının Peygamber Efendimiz’in hayatını böyle keyifli bir yarışma sayesinde öğrenmesi anne ve babaları oldukça memnun ediyor. Kaybedeni olmayan 2019 Siyer-i Nebi Sınavı’nın sonuçları 31 Aralik 2019'da efendimizinizinde.com web sitesinden açıklandı. 

Bu haber 1041 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür Bolu’da
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür...
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER