Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Sarıoğlun’dan Tmo’ya...

Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı Sarıoğlun'dan Tmo'ya Ziyaret

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Denizgez TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi)yu ziyaret ettiler.

06 Eylül 2019 - 18:23

TMO'yu ziyaret eden AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, yaptığı açıklamada, fındık alımının 2 hafta önce başladığını söyledi.

TMO ziyaretinde üreticiler ile görüştüğünü belirten Sarıoğlu," Biz bu günü uygun gördük gelelim görelim dedik. Vatandaşın bir durumu,sıkıntısı var mı diye ziyaret ettik.Yetkililerden gerekli bilgiler aldık. Her hangi bir problem yok. Yetkililer ellerinden geldiğince üreticilere yardımcı oluyorlar. Fındık alım kriterlerinde ki oranların yükseltilmesi için yetkililere bildireceğiz. Bu oranların yükseltilmesi için üretici bizden destek istedi. Onun dışında çok ciddi bir şey yok. Hatta TMO ikinci bir depo açmayı planlıyor. Onun bilgisini aldık. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz." dedi.

Fındık üreticisi Engin Yalcı, TMO'nun aldığı fındıktan memnun olduklarını ifade ederek,"Çiftçilerimize hayırlı olsun.Arkadaşlar randımanlarına baktırdı. Gayet memnunlar. Bir sıkıntı yaşamıyoruz. Tüccara getirecek olan üreticilerin TMO ya getirmelerini tavsiye ediyorum. Ekonomik olarak bizi destekliyor.  Devletimizin her zaman var olmasını diliyorum.Güzel bir kurum herkese hayırlı olsun. " diye konuştu.

Bir diğer üretici Hüseyin Variçli, fiyatların beklenti doğrultusunda olduğunu belirterek," Çiçekpınar köyünde yaşıyorum.  Şu an TMO'nun alışı çok güzel. Fiyatlarımızda çok güzel. Çok memnunum . Sadece katoyu yükseltilmesini istiyorum. Üreticilerimiz biraz sıkıntısı var.Onun için TMO'nun daha iyi canlandırmasını istiyorum." ifadesini kullandı.

Bu haber 2604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA – ANTALYA ETABI İLE START ALIYOR
ANTALYA – ANTALYA ETABI İLE START ALIYOR
DÜZCESPOR’DA “SARIGÜL” GÖREVDE
DÜZCESPOR’DA “SARIGÜL” GÖREVDE
Reklamı Geç