Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Akçakoca Belediyesinden Teknolojik Atılım

Akçakoca Belediyesinden Teknolojik Atılım

15 Ekim 2021 - 15:54

Akçakoca Belediyesi, ilçede bulunan 4 farklı su deposuna Ultrasonik seviye ölçer taktırdı.

Akçakoca Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından, Akçakoca’da mahalleleri besleyen 4 adet su deposuna Ultrasonik seviye ölçer taktırıldı. Yapılan çalışma ile su depolarının, su seviyeleri uzaktan takip edilerek, arıza veya özellikle yaz aylarında aşırı su kullanımı gibi durumlardan önceden haberdar olunarak önlem alınması amaçlanıyor.

Her fırsatta Akçakoca’nın ve Akçakoca halkının geleceği için çalıştıklarını belirten Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, vatandaşlarımıza suyun önemi ve aşırı su tüketimi konuları ile ilgili bilgilendirme kampanyalarının da yapılacağını ifade etti.

Su depolarına yapılan teknolojik yeniliğin yanında, depoların çevre temizliklerinin de yapıldığı, kapı ve tel örgülerinde onarılarak daha güvenli olarak kullanıma hazırlandığı belirtildi. Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan ve Su ve Kanalizasyon Amiri Hakan Polatkan Erdoğan’dan alınan bilgiye göre su depolarının çevrelerine güvenlik amaçlı kamera sistemi kurulacağı da aktarıldı.

Başkan Yardımcısı Yazgan ’’Su depolarının doluluk ve eksilme durumlarının uzaktan takip edileceğini ve gerekli önlemlerin alınacağını belirtti. Paris İklim Anlaşması’nın öneminin konuşulduğu bu günlerde, bizler de suyun doğru kullanımı ve aşırı su tüketiminin zararları konusunda, elimizi taşın altına koyarak gerekli bilgilendirmeleri sık sık tekrar edeceğiz.’’ Dedi.

Bu haber 2470 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ ERKEKLER VOLEYBOL İL BİRİNCİSİ BELLİ OLDU
GENÇ ERKEKLER VOLEYBOL İL BİRİNCİSİ BELLİ OLDU
Akçakoca Hamsi Festivali
Akçakoca Hamsi Festivali
Reklamı Geç