Reklam
Reklam
Akçakoca Bölge Trafik Jandarmaya geçiyor

Akçakoca Bölge Trafik Jandarmaya geçiyor

09 Kasım 2019 - 13:46

Akçakoca'nın büyük metropollere bağlayan D 655 Karayolu, Dadalı köyü mevkisinde bulunan Bölge Trafik Denetleme İstasyonu'nun Trafik Jandarma karakoluna dönüştürüleceği öğrenildi.

Akçakoca'nın başta Ankara ve İstanbul gibi metropoller olmak üzere, Anadolu'nun her tarafına ulaşımında ana arter görevi yapan, bir bölümü Ereğli-Akçakoca arasında kalan D-655 yolunda denetleme işlemlerinin Jandarma teşkilatına bırakacağı bildirildi. Bu kapsamda yol üzerinde Dadalı Köyü mevkisinde bulunan Bölge Trafik Denetleme İstasyonu'nun Jandarma Trafik karakolu olarak hizmet verecek.

 Düzce-Akçakoca- Ereğli-Alaplı-Zonguldak güzergahında önemli bir geçiş noktası olan karayolunda denetim işlemleri Trafik Jandarma teşkilatına geçecek.

Bilindiği gibi Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 8. Maddesi gereğince, Trafik zabıtasının bulunmadığı veya yeterli olmadığı yerlerde polis; polisin ve trafik teşkilatının görev alanı dışında kalan yerlerde de jandarma, trafik eğitimi almış subay, astsubay ve uzman jandarmalar eliyle yönetmelikte belirtilen esas ve usullere uygun olarak trafiği düzenlemeye ve trafik suçlarına el koymaya görevli ve yetkili kılınıyor.

 

 

Bu haber 847 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Yanmaz Akçakoca arıtma tesisini inceledi. #videolu haber #
Başkan Yanmaz Akçakoca arıtma tesisini inceledi. #videolu haber #
12 Sporcumuz Milli Takımda
12 Sporcumuz Milli Takımda