Reklam
Reklam
Akçakoca’da ’Kadına Şiddete Hayır’ standı açıldı

Akçakoca'da 'Kadına Şiddete Hayır' standı açıldı

Akçakoca Emniyet Müdürlüğü her platformda kadına karşı şiddetle mücadele çalışmalarına destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Akçakoca İlçe merkezinde‘Kadına Şiddete Hayır’ standı açıldı.

25 Kasım 2020 - 13:03 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 11:50

Akçakoca Emniyet Müdürlüğü  her platformda kadına karşı şiddetle mücadele çalışmalarına destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Akçakoca İlçe merkezinde‘Kadına Şiddete Hayır’ standı açıldı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Akçakoca Emniyet Müdürlüğü İlçe Merkezinde toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla “Kadına Şiddete Hayır” standı açtı.

Ülkemizin kanayan yarası haline gelen ve hemen hemen her gün kadına yönelik şiddet haberlerinin arttığı ortamda, kadınlarımıza yönelik şiddeti azaltmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararı ile 25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak kabul edildi. Bu kapsam doğrultusunda Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Akçakoca İlçe Merkezinde açılan “Kadına Şiddete Hayır” standı vatandaşlarımızın yoğun ilgisine uğradı. (KADES) Kadına Şiddet Uygulaması kapsamında Düzce Valiliği İl Emniyet Müdürlüğünün bastırdığı EL ELE VERELİM ŞİDDETİ ÖNLEYELİM adlı broşürleri halka dağıttılar.

Türkiye genelinde eşzamanlı olarak yapılan kadına şiddetin engellenmesi konulu toplantımız yapılmış olup,Emniyet Müdürlüğü ve ilçe Jandarmada bulunan birim amirlikleri ziyaret edilmiştir.Ayrıca çarşı meydanında KADES uygulaması tanıtımı yapılarak broşür dağıtılmıştır.

 

Bu haber 1445 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cuma Hutbesi - 22 Ocak 2021
Cuma Hutbesi - 22 Ocak 2021
Vali Atay bir dizi incelemelerde bulundu
Vali Atay bir dizi incelemelerde bulundu