Reklam
Reklam
Akçakoca’ya ikinci itfaiye birimi kuruldu.

Akçakoca’ya ikinci itfaiye birimi kuruldu.

Akçakoca Belediyesi tarafından merkezdeki itfaiye teşkilatının yanı sıra şehirlerarası terminal alanı içerisine ikinci bir itfaiye birimi daha kuruldu.

15 Ekim 2020 - 12:49

Akçakoca Belediyesi tarafından merkezdeki itfaiye teşkilatının yanı sıra şehirlerarası terminal alanı içerisine ikinci bir itfaiye birimi daha kuruldu. Belediye Başkanı Okan Yanmaz, yangın olaylarına hızlı müdahale için ikinci itfaiye birimi kurulduğunu belirtti.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz,  Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan ve Akçakoca İtfaiye Müdürü Ali Uzunoğlu  ile birlikte Ayazlı Mahallesi Akçakoca Sapağında bulunan şehirler arası terminal içerisine kurulan İtfaiye Müdürlüğünün yeni birimini ziyaret ettiler. Yangında anlık müdahalelerin önemli olduğunu ifade eden Yanmaz, ‘ Yangında 1 saniyenin bile can ve mal kaybında önemli vardır. Bu nedenle itfaiyenin ihbar alır almaz olay yerine en hızlı bir şekilde ulaşması gerekiyor’ dedi.

İtfaiye personeliyle gurur duyduğunu vurgulayan Yanmaz, “İtfaiye olarak Akçakoca çok büyüyor ve gelişiyor. Seçim döneminde de olaylara zamanında müdahale etmek için proje hazırlamıştık. Şimdi yaptığımız görüşmeler neticesinde şehirlerarası terminalimizin bir bölümünü ikinci itfaiye noktamız olarak belirledik. Terminalimizde faaliyet gösteren esnafımızın da böyle bir talebi var. İtfaiyemiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada etkili bir şekilde çalışmalarına devam edecek” dedi.

Bu haber 1591 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIĞINIZ İÇİN MESAFENİZİ KORUYUN
SAĞLIĞINIZ İÇİN MESAFENİZİ KORUYUN
PTT AŞ 180’İNCİ YAŞINI KUTLUYOR
PTT AŞ 180’İNCİ YAŞINI KUTLUYOR