Reklam
Reklam
AKÇAKOCADA KIRKYAMA SERGİSİ

AKÇAKOCADA KIRKYAMA SERGİSİ

Özkök Kültür ve Sanat evin de açılışı gerçekleştirilen Kırkyama sergisi dikkatleri üzerine çekti.

17 Temmuz 2019 - 18:20 - Güncelleme: 17 Temmuz 2019 - 19:42

28 - 29 - 30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Kültür, Turizm ve Fındık Festivalinin ikinci günü Özkök Kültür ve Sanat evin de açılışı gerçekleştirilen Kırkyama sergisinde, satışa çıkarılan el emeği cüzdanların gelirleri ; kursiyerlerin aldığı karar doğrultusunda ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın eşi Nursen Yanmaz’a takdim edildi.  

Kırkyama sergisi açılışında Belediye Başkanı Okan Yanmaz “Toplumun insani duygularını artırabilmek için sanatın çok önemli olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Sanatla iç içe olan bir toplumunda gelişiminin çok daha iyi olabileceğini ve sosyal bağların daha güçleneceğini  söyleyebiliriz” diye konuşmasında bir ibare kullanmıştı. 

Bu sözler üzerine kırkyama kursiyeri Sevil Aydın  yardım düşüncelerini  Başkan Yanmaz’ın eşi Nursen Yanmaz’la paylaştı ve Nursen Yanmaz’dan bu konu da öncü olunması istendi.

Bu doğrultu da  elde edilen gelir  Nursen Yanmaz’ a ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere takdim edildi.

Kimsesiz ve yardıma muhtaç çocuklara ışık olmak adına kırkyama kursiyerlerinin hazırlamış olduğu cüzdanların gelirlerinin bağışlanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Nursen Yanmaz kursiyerlerin her birine teşekkür ederek, diğer sivil toplum örgütlerine de örnek olmasını ve hep birlikte ilerleyen süreçte sosyal anlamda bu tür çalışmaları organize etmek istediklerini belirtti. 

Haber: V. Hançer ünnü

 

Bu haber 2580 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Sarıoğlun'dan komşu ilçeye ziyaret
Başkan Sarıoğlun'dan komşu ilçeye ziyaret
Hurmalı Fındık Ve Fıstık Ezmesi Satış Reyonlarında
Hurmalı Fındık Ve Fıstık Ezmesi Satış Reyonlarında