Reklam
Reklam
Amerikan Beyaz Kelebeği ve Mücadelesi ile Tek Gövde Fındık...

Amerikan Beyaz Kelebeği ve Mücadelesi ile Tek Gövde Fındık Ağaç çalıştayı düzenlendi.

16 Ocak 2020 - 12:51

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından "Amerikan Beyaz Kelebeği ve Mücadelesi" ile "Tek Gövde Fındık Ağaç" konulu çalıştay düzenlendi.

Akçakoca Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen çalıştay, Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yücel Çelik’ in açılış konuşmasının ardından Düzce Üniversitesi (DÜ) Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz’ in sunumları ile devam etti.
Öztemiz, Amerikan beyaz kelebeğinin 1997 yılında Batı Karadeniz'de özelikle Düzce'ye giriş yaptığını aktararak, "Yaklaşık olarak 22 yıldan beri Düzce'de özellikle fındıkta ekonomik olarak zararlı olmuştur. 2017 yılında yayılma yapmıştır.

Aslında 5 yılda bir yayılma yapabilir. Düzce Valiliği ortaklığında ve diğer sivil toplum örgütleriyle 2017 yılından beri 3 yıldır bir proje yürüttük. 3 yıldan beri de başarı elde ettik. Yüzde 95'e yakın bir başarı elde edildi. Mücadele olarak entegre mücadeleyi öneriyoruz. Üreticilerimiz maalesef mücadele olarak kimyasal mücadeleyi ön plana almıştır." diye konuştu.


Çalıştay, Öztemiz ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz'in sunumları ve konuşmaların ardından sona erdi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 23 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve kalabalık

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Bu haber 778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Tatil, Çocukların Aileleriyle Birlikte Eğlenme Dinlenme Yenilenme Sürecidir”
“Tatil, Çocukların Aileleriyle Birlikte Eğlenme Dinlenme...
Düzce’de maden sahaları denetlendi
Düzce’de maden sahaları denetlendi