Reklam
Reklam
Bahar Evde Saklı !

Bahar Evde Saklı !

27 Nisan 2020 - 15:37

Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü;                                                                                              Değerli Akçakocalılar; Doğanın uykusundan uyanıp yeniden hayat bulduğu, bütün renklerini art arda giyerek gözlerimizi kamaştırdığı, güneşin içimizi ısıttığı bu günlerde doğayla mesafeli olmak sizleri üzebilir.  Ancak, tabiat meyvelerini vermek için nasıl uygun zaman ve koşulları bekliyorsa bizler de ona ve sevdiklerimize kavuşmak için uygun zaman ve koşulları beklemeliyiz.
Alınan tedbirlere, konulan kurallara riayet etmek de zamanla meyvesini verecek ve doğayla kavuşmak için uygun şartları oluşturmuş olacağız.Yani baharın gelmesi biraz da bizim elimizde. Almamız gereken basit ama yayılımın önlenmesinde son derece etkili olan tedbirleri artık hepimiz biliyoruz.Sosyal mesafe, temastan kaçınma, ellerimizi sık sık sabunla en az 20 sn yıkama ve kalabalık ortamlarda maske kullanımı bunlar arasında.

Kurallara uyma konusunda gösterdiğiniz hassasiyete tüm sağlık çalışanları adına teşekkür ediyoruz. Ancak gözlemlediğimiz kadarıyla maskeyi doğru kullanma konusunda bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Maskenin amacı burnu ve ağzı tam olarak kapatarak dışarıdan gelen virüsü engellemek, eğer varsa kendimizdeki hastalığı da karşı tarafa bulaştırmamaktır.Bu nedenle kullandığımız maskenin ağzımızı ve burnumuzu tamamen kapattığından emin olalım. Takılı haldeyken maskeye (özellikle ön kısmına) dokunmayalım.Çıkarırken iplerinden tutarak çıkaralım ve çöp kutusuna atalım. 

Ayrıca tedbirler arasında bulunan ve bu güzel bahar ayında uymakta en çok zorlandığımız izolasyona biraz daha dikkat edelim. Sevdiklerimiz ve doğayla en yakın zamanda kavuşabilmemiz için Evde Kalalım ! 

Bahar Evde Saklı !

Bu haber 413 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tar-Mah-Der Başkanı Gülten  ÖZDEŞ Başkana Teşekkür ettiler
Tar-Mah-Der Başkanı Gülten  ÖZDEŞ Başkana Teşekkür ettiler
Tarihi Ceneviz kalesine Tarihi yayın
Tarihi Ceneviz kalesine Tarihi yayın