Reklam
Reklam
BARBAROS ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİNE ONUR BELGESİ VERİLDİ.

BARBAROS ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİNE ONUR BELGESİ VERİLDİ.

03 Şubat 2020 - 11:52

Barbaros Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencisi BEDİRHAN SOLAK 1.5 yıldır okulun görme kaybı olan bir öğrencisidir.

Öğrencimiz bu engeline rağmen derslerinde başarılı, arkadaşları tarafından sevilen sınıfında ve okulunda davranışlarıyla örnek bir öğrencimizdir.

Bu durumları sebebiyle öğretmenleri tarafından iki yıldır onur belgesi almaya layık görülmüştür.

Okul yönetimi öğrencimizin bu engeliyle ilgili dezavantajlarını ortadan kardırmak adına her türlü önlemi alarak öğrencimize destek verilmektedir.

Dikkat çekmek istediğimiz kısım Bedirhan'ın başarısının yanında onun arkasında olan ailesinin örnek teşkil eden davranışlarıdır. Babası Ali Fuat SOLAK gündelik işlerde çalışmakta annesi Emel SOLAK ise ev hanımıdır.

Velimiz çocuğunun daha iyi şartlarda eğitim alması ve başarılı olması için öğrencimizin okulumuza geldiği ilk günden bu güne  kadar bizzat kendisi kendi imkanlarıyla okula ve hafta sonu destekleme ve yetiştirme kurslarına getirip götürmüş bu sayede öğrencimizin o günden bu güne kadar tüm olumsuz hava şartlarına rağmen hiç devamsızlık yapmamasını sağlamıştır.Ailemizin yapmış olduğu özveri ve fedakarlığın ilçemizde örnek teşkil edeceğine düşünerekten velimizi onure etmek istedik.

 

Bu durumdan haberdar olan İlçe Kaymakamı Yasin ÖZTÜRK 'ün programında olmamasına rağmen bizzat karne töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Dilek okulumuza gerek öğrencimiz ve ailesiyle tanışarak kendilerine hediyeler takdim etti. Bu takdire şayan örnek davranışın diğer velilere de örnek teşkiletmesi temennisinde bulundu.

03-02-202003-02-202003-02-202003-02-202003-02-2020

Bu haber 529 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Tatil, Çocukların Aileleriyle Birlikte Eğlenme Dinlenme Yenilenme Sürecidir”
“Tatil, Çocukların Aileleriyle Birlikte Eğlenme Dinlenme...
Düzce’de maden sahaları denetlendi
Düzce’de maden sahaları denetlendi