Reklam
Reklam
Başkan yanmaz Müjdeyi verdi

Başkan yanmaz Müjdeyi verdi

23 Ocak 2020 - 11:47 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 12:06

Akçakoca'ya Müjde!

 Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz'ın Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile görüşmesinden eğitim yatırımları açısından müjdeli karar çıktı. Buna göre Akçakoca'da üniversiteye bağlı olarak 6 bölüm daha açılacak.

 Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a  iade-i ziyarette bulundu.  Rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette, üniversite şehri olma yolunda Akçakoca'daki eğitim yatırımları değerlendirildi. Yapılan görüşmede, 2020-2021 eğitim yılında Akçakoca’ya 6 yeni bölümün daha açılacağı müjdesi verildi.

Çakar, yaptığı açıklamada Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okuluna  Gastronomi, Turizm Rehberlik ile Rekreasyon bölümü; Akçakocabey Siyasal Bilgilere ise, Siyaset Bilimi, Yerel Yönetimler ve Uluslararası İlişkilerin İngilizce bölümlerinin  açılacağını söyledi. Talep ettikleri 6 bölüm için Yüksek Öğrenim Kurumu ( YÖK) ‘nda sunum yaptıklarını ifade eden Rektör Çakar, 2020-2021 eğitim yılında söz konusu bölümlere öğrenci alınacağını belirtti.

Üniversite  ile şehir işbirliğinin önemine değinen Başkan M.Okan Yanmaz, Rektör Çakar’ın müjdeli haberlerinden duyulduğu memnuniyeti dile getirdi. “ Rektör hanıma teşekkür ediyorum. Söz verdiniz yaptınız. Belediye olarak Akçakoca’yı tercih eden öğrenci kardeşlerimizin rahat etmeleri için üniversite yolunda 18.madde uygulaması yaptık “ diyen  Başkan Yanmaz, çevre yolu kenarında bulunan  karayolları arazisini kiraladıklarını ve o alanda üniversite öğrencilerinin sosyal aktivitelerini artıracakları basketbol, voleybol ve futbol sahaları yapacaklarını ifade etti.

Bu haber 536 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fındık üreticileri tekelcilerin pençesinde
Fındık üreticileri tekelcilerin pençesinde
Nostaljik Tren Sefere Başladı
Nostaljik Tren Sefere Başladı