Reklam
Reklam
“BAYRAM GÖNÜL COŞKUSUDUR”

“BAYRAM GÖNÜL COŞKUSUDUR”

“Gazeteci, halka karşı sorumludur”

01 Ağustos 2020 - 14:45

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, koronolalı bu ilk kurban bayramını kederleri bir kenara iterek, sevinç ve sevgiyi gönül coşkusuna çevirmek gerektiğini hatırlatarak : “Koronalı bu ilk kurban bayramının sevgi ve dayanışmanın zirve yaptığı, kalplerin inşiraha erdiği (ferahladığı) önemli bir buluşma ortamı olarak görmek lazım. .Bu bayram bir anlamda sevgi ve dayanışmanın ‘önce gönülde zirve yapması gerektiği, daha sonra dışa bir eylem olarak yansıması gerektiği’ mesajı taşıdığı unutulmamalıdır...Kin, nefretin yerine sevgi ve dayanışmanın bayramda zirveye ulaşması hedeflenmelidir. Kişi bayramları bir vesile kabul ederek kendisini sıygaya çekmeli. Kalbini bu ilkeler ışığında geleceğe hazırlamalıdır” dedi.

“HALKIN DOĞRU HABER ALMA HAKKI VARDIR”

“Gazeteci, basın özgürlüğünü; halkın doğru haber alma ve doğru bilgi edinme hakkı adına dürüst şekilde kullanır” diyerek sözlerini sürdüren Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan Kurban Bayramı mesajını şu sözlerle tamamladı:

“Gazetecinin halka karşı böyle ulvi bir sorumluluğu vardır. Halkın doğru haber alma ve doğru bilgi edinme hakkını gasp eden bir anlayış ve eylem tarzı gazetecilik dışı bir faaliyet olarak algılanır. O yüzden meslektaşlarımızın bu ince hassasiyetin önemine binaen görev ve sorumluluklarına vakıf olarak mesleklerini icra etmesi gerekir. Gazeteci; yalan, yanlış, yanıltıcı ve tahrif edilmiş yayın malzemesi kullanmaktan kesinlikle uzak durur. Halkın bilgi edinme hakkı uyarınca, gazeteci, kendi açısından sonuçları ne olursa olsun gerçeklere ve doğrulara saygı duymak ve uymak zorundadır. O yüzden gazeteci ilkeli, seviyeli, ahlaki ve karakterli duruşunu hiçbir zaman göz ardı etmeyen bir özelliğe sahip bir yapıda olan kişidir. Bu bayramın da elle temas olmadan ‘önce gönül birliği’ esasına dayanarak yürütülmesini diliyor. Meslektaşlarımızın Kurban Bayramını gönülden tebrik ediyorum. Koronasız daha nice bayramlara sağlık huzur ve başarıyla ermenizi niyaz ediyorum. Hayırlı ve huzurlu daha nice bayramlar diliyorum. Kaybettiğimiz meslektaşlarımızı da rahmetle anıyorum. Geride bıraktıkları eş dost ve yakınlarının da bayramını tebrik ediyorum.”

Bu haber 363 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir gazetemizi ziyaret etti
Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir gazetemizi ziyaret etti
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER