Reklam
Reklam
BELEDİYE BAŞKANI OKAN YANMAZ’IN 12 KASIM DÜZCE DEPREMİ...

BELEDİYE BAŞKANI OKAN YANMAZ’IN 12 KASIM DÜZCE DEPREMİ YILDÖNÜMÜ MESAJI

12 Kasım 2019 - 10:21

a Belediye Başkanı Okan Yanmaz, 12 Kasım 1999 Depreminin 20. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yanmaz mesajında şu sözlere yer verdi “ Bundan 20 yıl önce Düzce ilimizde meydana gelen, 710 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, 2679 vatandaşımızın da yararlanmasına neden olan 7,2 şiddetindeki deprem, ülkemizin ve milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biridir.

Şüphesiz ki; ülkemizin dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunuyor olması, deprem gerçeği ile yaşamayı öğrenmemizi, bugün ve gelecekte de bu tür felaketlerin yaşanma ihtimalini hiçbir zaman göz ardı etmememizi gerekli kılmaktadır. Depremler her zaman olacaktır. Önemli olan doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak ve bu afetlerde can kaybının olmamasıdır.

Öncelikle ve özellikle “Deprem öldürmez, bina öldürür” sözünü aklımızdan çıkarmayarak toplumun ve kurumların her birine aynı derecede sorumluluklar düştüğünü unutmamalıyız. Hem kamu hem de özel sektör olarak yapacağımız tüm binaların kanun, tüzük ve yönetmeliklerin öngördüğü standartlara uygun olarak yapılmasını sağlamalıyız.

Bu vesileyle; 12 Kasım Depreminin yıldönümünde, böyle bir acının İlimizde ve ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum” diye ifade etti.

Bu haber 710 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fındık üreticileri tekelcilerin pençesinde
Fındık üreticileri tekelcilerin pençesinde
Nostaljik Tren Sefere Başladı
Nostaljik Tren Sefere Başladı