BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİ EĞİTİM TOPLANTISI...

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİ EĞİTİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

13 Şubat 2020 - 10:48

 

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ve Depolanması Hakkında Resmi Gazete'de 13.02.2019 yayımlanan ve 13.02.2020 tarihinde yürürlüğe girecek olan yönetmelik kapsamında, İl genelinde ruhsatlı Bitki Koruma Ürünleri Satış yetkisine sahip 39 Bitki Koruma Ürünü Bayisine yönelik İl Müdürlüğü toplantı salonunda bir gün süreli eğitim toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Bu Yönetmelik sayesinde Bitki Koruma Ürünleri satışı yapan Bayilerin sorumlulukları,  bayi başvurularında istenilen bilgi ve belgeler, gerçekleştirilecek olan denetimler, tarım ilaçlarının karekod sistemine kayıtları, fiziki şartların yeni yönetmeliğe uyarlanması gibi birçok konuda bayi yetkisine sahip sorumlu yöneticileri bilgilendirmiştir.

İl Tarım ve Orman Müdür V. Necdet ÇİÇEK "13.02.2020 tarihinde yürürlüğe girecek bu yönetmelikle birlikte Tarımsal ilaçların üretim safhasından üreticiye ulaşmasına kadar olan süreç kontrol altına alınmakta ve kaçak, ruhsatsız ve tavsiye dışı kullanımın önlenmesi amaçlanmaktadır." diye belirtti.Toplantı soru ve cevapların ardından sona erdi.

Bu haber 438 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ev alacaklar dikkat! Birçok kişi bunu bilmiyor.
Ev alacaklar dikkat! Birçok kişi bunu bilmiyor.
Düzce Şehitler İçin Tek Yürek Oldu
Düzce Şehitler İçin Tek Yürek Oldu