Reklam
Reklam
Çocuk İzlem Merkezi Hizmete Açılıyor

Çocuk İzlem Merkezi Hizmete Açılıyor

29 Mayıs 2020 - 16:11

Çocuk İzlem Merkezleri (ÇİM), cinsel istismar şüphesi olan çocuğun beyanının alınması, muayenesinin yapılması, aile görüşmesinin yapılması ve raporunun hazırlanması için gereken tüm personel ve ekipmanın bulunduğu, işlemlerin her aşamada çocuğun yüksek yararı gözetilerek yürütüldüğü, tekrar örselenmesini engelleyecek biçimde, bütün işlemlerin tek seferde yapılmasına imkân verecek koşullarda kurulan çocuk dostu merkezlerdir.

Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın teşvikleriyle “Çocuk İzlem Merkezi” kurulması çalışmalarına hız verilmiştir. Bu kapsamda Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Adli Tıp Anabilim Dalı bulunması nedeniyle üniversite hastanesine ait binada kurulmasının olumlu olacağı mütalaa edilmiştir. Düzce Atatürk Devlet Hastanesine bağlı ve işbirliği içerisinde çalışacak şekilde Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne ait binada ÇİM kurulması, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü - Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığınca olumlu değerlendirilmiş ve ilgili mevzuat çerçevesinde ilimizde “Çocuk İzlem Merkezi” kurulması için Düzce Üniversitesi Rektörlüğü ile protokol imzalanarak gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda Çocuk İzlem Merkezi’nde çalışacak özellikli personel ve sorumlu hekimin eğitimleri ivedilikle tamamlanmıştır. T.C Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün 21.05.2020 tarihli Olurları ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Çocuk İzlem Merkezi’ne çalışma izni verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 401 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Diyanet'ten hac açıklaması! Erteleme ve vazgeçme...
Son dakika... Diyanet'ten hac açıklaması! Erteleme ve vazgeçme...
Meteoroloji'den İstanbul ve 8 il için 'sarı' uyarı!
Meteoroloji'den İstanbul ve 8 il için 'sarı' uyarı!