Reklam
Reklam
COVID-19 ile Mücadeleye Öğrencilerden Büyük Destek

COVID-19 ile Mücadeleye Öğrencilerden Büyük Destek

02 Nisan 2020 - 16:28

Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark iş birliği ile risk altında çalışan sağlık çalışanlarımıza ve ihtiyaç duyulması halinde ihtiyaç sahiplerine dağıtımı yapılmak üzere alın siperli maske üretimi yapılıyor.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 - Yeni Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin başında gelen maske kullanımı, maskeye olan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileri üç ev arkadaşı; Burak Karaman, Uğur Durmuş ve Emrah Kilis okulların uzaktan eğitime geçmesine rağmen evlerine gitmeyerek büyük bir özveriyle, salgınla mücadele eden sağlıkçılarımıza ve insanlara destek olmak için vardiyalı sistemde maske üretimi gerçekleştiriyor.

Düzce Teknopark Tasarım Prototipleme ve İnovasyon Merkezi’nde 5 adet 3 boyutlu yazıcı ile 24 saat boyunca üretim gerçekleştiren gönüllü üç öğrenci, öncelik olarak sağlık merkezlerinden gelen talepleri karşılamak için maske üretimi yaptıklarını söyledi. Düzce Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’nın sağlamış olduğu hammadde desteği ile Düzce Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’ne destek ve katkı vermek üzere maske üretimi gerçekleştirdiklerini ifade etti.

COVID-19 ile Mücadelede Kolektif Üretim Hareketi kapsamında Türkiye 3D Yazıcı Ağı’nın 81 ilde oluşturulduğunu, kendilerinin de Düzce temsilcisi olduklarını ifade eden öğrenciler, bu girişimin sağlık sektörünün karşı karşıya olduğu çok istisnai koşullar altında acil sıkıntıları hafifletmeyi amaçladığının ve hiçbir kâr amacı gütmediğinin altını çizdiler. Hammadde tedariki yapan kurum ve kuruluşlara ihtiyaç olduğu sürece gönüllü hizmetlerinin süreceğini belirten öğrenciler, kendilerine her zaman destek olan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Üniversite yönetimine teşekkür etti.

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Ek küçük resmi

Düzce Üniversitesi-Haber Metni.docx

15 KB

Bu haber 464 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.