Reklam
Reklam
"Değerler Eğitiminin Önemi"

"Değerler Eğitiminin Önemi"

17 Ocak 2021 - 17:07

Düzce, Fatih İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Şafak Duman, karnelerin hazırlandığı, notların nasıl verilmesi gerektiğinin tartışıldığı şu günlerde "Değerler Eğitimi" konulu konferans düzenledi. 
Okul velilerinin ve dileyen herkesin katılabileceği program uzaktan, zoom üzerinden, iki oturum şeklinde, 16.01.2021 cumartesi günü saat:15.00'de yapıldı.
Herkes, hiçkimse, sana ne, bana ne kavramları üzerinden oluşturulan algıya ve görselliğin aklı nasıl devre dışı bıraktığına değinerek konuya giriş yapan Şafak DUMAN, dikkat oyunu ile dikkatleri topladı.
Dünyanın, ülkemizin ve yakın çevremizin problemlerinin çözümü için öğrencilerimizin kaç matematik neti yapması gerekir? LGS'den yada diğer sınavlardan kaç puan alırlarsa cinayetler, şiddet olayları, insan/organ kaçakçılığı, madde bağımlılıkları, adaletsizlikler, savaşlar, merhametsizlik, saygısızlık, ahlaksızlıklar vb. son bulacak? Bu problemler karne notları kaç olunca çözülür? soruları ile "Değerler Eğitiminin Önemi" ne dikkat çeken Şafak DUMAN; selamlaşmanın, besmelenin, helal gıdanın da önemine değindi.
Öncelikle yetişkinler olarak örnek olmamız; kendimiz milli, manevi, ahlaki, kültürel, tarihi ve evrensel değerleri yaşamamız gerekiyor diyen Duman, sonra her çocuğun yaşına, bireysel özelliklerine göre değerler eğitiminin nasıl verilebileceğini maddeler halinde anlattı.
Herbir evladımızın stratejik öneme sahip olduğunu, akademik başarı kadar değerler eğitiminin de önemli olduğunu söyledi.
Karnelerin sol tarafında bulunan notlar kadar sağda bulunan davranış notlarının da önemli olduğunu, veliler olarak önemsememiz gerektiğini vurguladı.

Bu haber 1898 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vergi borcu ödeyecekler yasaktan muaf olacak!
Vergi borcu ödeyecekler yasaktan muaf olacak!
Hicretin kutlu olsun hocam! Erbakan hoca rahmetle anılıyor
Hicretin kutlu olsun hocam! Erbakan hoca rahmetle anılıyor