Reklam
Reklam
DGC BAŞKANI TAYHAN, TSO’DA KONUŞTU

DGC BAŞKANI TAYHAN, TSO’DA KONUŞTU

14 Ocak 2020 - 12:48

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” adına basın mensuplarına “özel” düzenlen yemekli programda “Basın-TSO Dayanışması” yaşandı.

İki gazeteci Düzce Gazeteciler Cemiyeti (DGC)Başkanı Erol Tayhan’la Atilla Gösterişli’nin medyanın bakış açısı ve TSO-Gazeteci dayanışması konusunda dile getirdikleri görüşlerinin yanında Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin’le Meclis Başkanı Ahmet Dertli de yaptıkları konuşmalarda medyaya bakış açılarını dile getirdiler.

Programda en can alıcı konuşmayı Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gazeteci Erol Tayhan yaptı. Sanayicinin, yatırımcının maddi ve manevi anlamda ciddi emek sarf ederek, harcama yaparak kurduğu fabrika ve işyerlerinin korunması kollanması gerektiğini vurgulayan Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Merkez Tv Program Yapımcısı Erol Tayhan “Meslektaşlarımız haber ve yorumlarında bu ince detayı dikkate almak zorundadırlar. Yazarken ve yorum yaparken yıkmaya ve yok etmeye yönelik faaliyetlerin kente bir şey katmayacağını bilmemiz gerekir” diyerek gazetecilerin bu tür haberler yaparken daha dikkatli olmaya davet etti.“Bizler gazetecilerle TSO, sanayici ve esnaflarla bir ve beraber dayanışma içinde olmamız gerekir” diyen Tayhan, yeni il olmamızın getirdiği zorlukları aşmamız için bu dayanışma ve bu birlik ve beraberlik adeta şart” dedi.

AÇILIŞ TSO MECLİSBAŞKANI’NDAN

Toplantının açış konuşmasını yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, “Bugün burada toplanmamızın amacı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla bir arada olmak, bu özel gününüzde sizlerin sevincine ortak olmaktır. Bizim vitrinimiz sizlersiniz. Faaliyetlerimizi, odamızı, bizleri kamuoyuna yansıtan, yerelde ve ulusalda odamızı ve bizleri en iyi şekilde gündeme taşıyan sizler sayesinde bildiğiniz üzere birçok kazanımlar sağladık. Faaliyetlerimizi kısaca Yönetim Kurulu Başkanımız sizlere aktaracak. Vicdanı hür, aklı hür, kalemi hür basın mensupları ülkenin yüz aklarıdır. Kamuoyunun doğru bilgiye erişimindeki en önemli aracımız

sizlersiniz. Sizler bizi doğru algılayıp, haberlerinizde doğru yorumladığınızda yaptığımız tüm işler kamuoyu tarafından en doğru ve şeffaf şekilde duyulmuş oluyor.

Bin bir zorlukla mücadele ederek, kısıtlı imkanlarla ifa ettiğiniz bu önemli görevin bizler farkındayız. Son dönemlerde sizlerle olan bağımızı daha da güçlendirmeye gayret ettik. Sizlerle her zaman diyalog halinde olmaya çalışıyoruz. Kurumumuzun kapıları he zaman sizlere açık. Bunu zaten belirtmemize bile gerek yok.

Bizlere kamuoyu bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık arttırma anlamında bugüne kadar olan büyük katkılarınız için teşekkür ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

TSO BAŞKANI ŞAHİN:”

Daha sonra konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, ““2019 yılı ülke genelinde bazı ekonomik sorun ve belirsizliklerle başlasa da yıl içinde yaşanan olumlu gelişmeler neticesinde, yılın ikinci yarısında yeniden toparlanma sürecine girdik. İlimiz düzeyinde bakacak olursak da sanayicilerimizin büyük özverisiyle ihracatta en çok büyüyen ikinci il olmayı başardık.” dedi.

Bu haber 489 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maskeler teslim Edildi.
Maskeler teslim Edildi.
Araçlar Dezenfekte edildi
Araçlar Dezenfekte edildi