Reklam
Reklam
“Doğaya Karşı Saygılı Olmalıyız”

“Doğaya Karşı Saygılı Olmalıyız”

11 Aralık 2019 - 11:18

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Konferanslar Serisi’nin (OFKS) 45. sayısında Doç. Dr. Müberra Çelebi “Doğada Kamp ve Yaşam” başlıklı sunumunda bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Düzce Üniversitesi Ormancılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hayati Zengin, Orman Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Akif Keten, Doç. Dr. Engin Eroğlu, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım gösterdi.

“Doğada Kamp ve Yaşam (Prensipler, Malzemeler ve Örnekler)” başlıklı sunumunda bilginin önemine vurgu yapan Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müberra Çelebi, doğaya çıkmadan önce uzman kişilerden bilgi alınması gerektiğini vurguladı. Doğanın iyileştirme özelliği olduğunu söyleyen Öğretim Üyesi, doğada gerçekleştirilen engellilere yönelik tedavinin %80 daha etkili olduğunu ifade etti.

Günümüzde çocukların doğadan uzak olarak büyütüldüğünü katılımcılarla paylaşan Doç. Dr. Çelebi, doğadan uzak kalmanın olumsuz sonuçlarından birisinin de teknoloji bağımlılığını getirdiğini katılımcılarla paylaştı. Doğaya karşı saygılı olunması gerektiğini önemle vurgulayan Müberra Çelebi, doğa yürüyüşlerinde uzmanlar tarafından belirlenen rotaların dışına çıkılmaması gerektiğini ve konaklama yerlerinin seçiminde güvenliğe dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Doğa sporlarında ya da gezilerinde kullanılacak malzemelerin önemine de değinen Öğretim Üyesi, kullanılan malzemelerin mevsime, iklime ve araziye uygun olması gerektiğini söyledi.

Program sonunda katılımcıların sorularına da yanıtlayan Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müberra Çelebi’ye, yaptığı başarılı çalışmalar ve sunumu için Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Engin Eroğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Bu haber 598 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür Bolu’da
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür...
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER