Reklam
Reklam
Düzce’de AKBO eğitimleri tamamlandı

Düzce’de AKBO eğitimleri tamamlandı

12 Eylül 2019 - 10:02

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde imzalanan protokol gereği ‘’Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü (AKBO)’’ eğitimlerine bu yıl da devam edildi.

Düzce Orman İşletme Müdürlüğü teknik personeliyle 29.07.2019 tarihinde verilmeye başlanan eğitim, Muncurlu, Akbıyıklar, Güven, Günbaşı, Samandere, Özyanık, Çatalçam, Derdin ve Dolay köylerinden toplam 132 vatandaşın katılımıyla tamamlandı. Üretimde çalışan köylü ve kooperatif üyelerine iş sağlığı ve güvenliği, kesim teknikleri ve standardizasyon konularına yönelik farkındalığın arttırılması, dolayısıyla oluşabilecek can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi, uygun kesim teknikleri ve standardizasyonla ürünlerde oluşabilecek değer kayıplarının, miktarlarının ve zararın önüne geçilmesi amaçlandı.

Üretim işinde çalışan vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşılan eğitim sonucunda yapılan sınav sonucu başarılı olan kursiyerlere AKBO (Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü) Belgesi verilerek eğitim tamamlandı.

 

 

Bu haber 314 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sokaklar işsiz dolu
Sokaklar işsiz dolu
İSTANBUL CADDESİ ŞEKİLLENİYOR
İSTANBUL CADDESİ ŞEKİLLENİYOR