Reklam
Reklam
Düzce Diyanet Gençlik Merkezi Görevlileri Çalıştayı’’...

Düzce Diyanet Gençlik Merkezi Görevlileri Çalıştayı’’ yapıldı.

07 Kasım 2019 - 16:47

Düzce il genelinde Müftülüğümüz tarafından hizmete açılan 34 adet Diyanet Gençlik Merkezi görevlilerinin katılımı ile ‘’Düzce Diyanet Gençlik Merkezi Görevlileri Çalıştayı’’ yapıldı.

İl Müftüsü Hüseyin Can başkanlığında, İl Gençlik Koordinatörlerinde katıldığı çalıştayda, Diyanet Gençlik Merkezlerinde yapılan faaliyetler, gençlik çalışmalarında geleceğe yönelik planlamalar ve karşılaşılan problemler ile çözüm yolları konuşuldu. Ayrıca, liderlik ve takım çalışması, sosyal medya ve gençlik çalışmaları, bireysel ve grup görüşmelerinde yöntem ve teknikler, ergenlik ve gençlik psikolojisi, gençlik dönemi, gençler tarafından sıkça sorulan sorular ve cevaplama yöntemi, gençlerle iletişim ve gençlere ulaşma stratejileri gibi konularda ele alındı.

"Geleceğimiz Gençliğimiz"

‘’Düzce Diyanet Gençlik Merkezi Görevlileri Çalıştayı’’nda İl Müftüsü Hüseyin Can, Diyanet Gençlik Merkezi Projesi hakkında bilgiler verdi.  Müftü Hüseyin Can, “Amacımız, gençlerin dini bilgilerini artırmak, milli ve manevi değerlerimize uygun sosyalleşmelerine imkân oluşturmak, gençleri cami ve din görevlileri ile buluşturacak örnek projeler üretmek, bu sayede doğru din eğitimi almış, ahlaklı, kendisine, ailesine, dinine ve vatanına faydalı bir gençlik oluşmasına katkı sağlamaktır.’’ dedi.

Çalıştayda, gençlik koordinatörleri ve din görevlilerine gençleri manevi hayatla birlikte geleceğe hazırlamanın yollarını da anlatan Müftü Hüseyin Can, "Gençlerin gönül dünyasına ulaşmalıyız. Gençlerin dilinden konuşmalı, Peygamberimizin tebliğ metodu ile yaklaşmalıyız. Onlarla arkadaş olmalı, oyunlarına katılmalıyız. Yaratılış gayemizden başlayarak dini mükellefiyetlerimizi aktarmalıyız. Gönüle ulaşmanın tek yolu gönülden olmaktır. Geleceğimiz gençliğimizdir.’’ dedi.

Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text

Bu haber 627 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araçlar Dezenfekte edildi
Araçlar Dezenfekte edildi
ÇAYAĞZI ORHANGAZİ MESCİDİ ZİYARET EDİLMEYE DEĞER
ÇAYAĞZI ORHANGAZİ MESCİDİ ZİYARET EDİLMEYE DEĞER