Reklam
Reklam
Düzce “Geleceğe Nefes” Oldu

Düzce “Geleceğe Nefes” Oldu

13 Kasım 2019 - 17:48

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkemizdeki ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak adına başlattığı “Geleceğe Nefes” fidan dikim kampanyası, Düzce’de 7’den 77’ye büyük destek gördü. 11.11.2019 saat 11.11’de toplam 63 farklı lokasyonda vatandaşlar tarafından dikilmeye başlanan fidanlar, 3 saat içinde 32 bin adedi aştı.

Düzce'nin Gümüşpınar köyünde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, Düzce Müftüsü Hüseyin Can, Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yılmaz Yıldız, Düzce Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tüm katılımcıları selamlayarak açılış konuşmasına başlayan Orman İşletme Müdürü Turgay Kağan’ın ardından, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, "Bugün ülkemizin 2023 noktasında 11 milyon ağaç toprak ile buluşacak. Bu manada Düzce ilinde 61 noktada 40 binden fazla ağacın dikimi sizlerle gerçekleştireceğiz. Ülkemize ve Düzce’mize hayırlı olsun. İlimize baktığımızda şanslı bir durumdayız. Orman varlığımız gayet güzel. Doğudan batıya ilimizin neredeyse tamamı ormanlar ile çevrili. Biz bu manada gerçekten önemli bir durumdayız. Buradaki amacımız hem ormanlarımızı korumak hem de yurdumuza yeni ormanlar katmaktır. Bu yapılan ormanlar ülkemiz ve ilimiz adına hayırlı olsun. Seferberlik haline gelen Milli ağaçlandırma günümüz hayırlara vesile olsun" diye konuştu.

Daha sonra etkinlik alanında 4 bin adet Kestane, 4 bin adet Kekik, 2 bin 500 adet Türk Fındığı, 2 bin adet Biberiye, bin 500 adet üvez ve 200 adet ladin olmak üzere toplam 14 bin 200 adet fidan dikildi. Güzel bir havada gerçekleşen törende, katılanların büyük bir neşe içerisinde fidan dikmeleri gözlerden kaçmadı. Fidan dikim töreninin ardından katılanlara Düzce Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ikramda bulunularak tören sona erdi.

 

Bu haber 560 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Tatil, Çocukların Aileleriyle Birlikte Eğlenme Dinlenme Yenilenme Sürecidir”
“Tatil, Çocukların Aileleriyle Birlikte Eğlenme Dinlenme...
Düzce’de maden sahaları denetlendi
Düzce’de maden sahaları denetlendi