Reklam
Reklam
DÜZCE İLİ OLAĞANÜSTÜ UMUMİ HIFZISIHHA MECLİSİ KARARI...

DÜZCE İLİ OLAĞANÜSTÜ UMUMİ HIFZISIHHA MECLİSİ KARARI GEREĞİ PERSONEL VE İŞÇİ SERVİSLERİN DE YOLCU TAŞIMA AZALTILDI

02 Nisan 2020 - 14:04

Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzısıhha Meclisi, Vali Zülkif DAĞLI Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda koronavirüs (covid-19) salgınına karşı mücadele kapsamında toplantı gerçekleşti.

Çin'in Wuhan kentinde başlayan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi, birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için birçok tedbire başvurulmaktadır. Bu kapsamda aşağıda alınan kararlara hassasiyetle uyulması gerekmektedir.

24/03/2020tarih ve 2020/11sayılı İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi tarafından alınmış olan kararların 3. Maddesinde toplu taşıma araçlarına sınırlandırma getirilerek yolcu kapasitelerinin %50’si kadar yolcu taşıyabilme kuralı getirilmiş fakat personel servislerinin bu sınırlamadan istisna olduğu belirtilmiştir. Ancak görülen lüzum üzenine, personel ve işçi servislerinin de ruhsatlarında yazan yolcu kapasitelerinin %50 oranında yolcu taşımalarına istisna uygulanmasının sonlandırılmasına ve uygulamanın bu şekilde yürütülmesine oy birliği/ oy çokluğu ile karar verildi.

Bu haber 518 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.