Reklam
Reklam
Düzce Teknoloji Zirvesinin İkinci Gününde “Teknolojide Yerli ve...

Düzce Teknoloji Zirvesinin İkinci Gününde “Teknolojide Yerli ve Milli Olmak” ile “Blockchain” Konuşuldu

23 Ekim 2019 - 13:26

Düzce Üniversitesi Meraklılar Topluluğu öncülüğünde, Düzce Genç Girişimciler Kurulu ve Düzce Genç MÜSİAD’ın destekleri ile düzenlenen Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci günü, Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı ve TÜRKSAT Teftiş Kurulu Uzmanı Adnan Çelik’in konferansı ile başladı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve teknolojinin her yönüyle konuşulduğu programa; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım sağladı.

“Teknolojide Yerli ve Milli Olmak” başlıklı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı ve TÜRKSAT Teftiş Kurulu Uzmanı Adnan Çelik, dünyadaki uydu ve uzay çalışmalarının ne zaman başladığını ve Türkiye’de bu çalışmaların ne zaman gerçekleştiğini örneklerle anlattı. Ülkemizde uydu ve uzay çalışmalarının gelişimi hakkında bilgiler paylaşan davetli konuşmacı, dünyadaki gelişmeleri değerlendirerek ülkemizin uzay çalışmalarında geldiği son durumu katılımcılara aktardı. TÜRKSAT’ın neden önemli olduğunu da katılımcılarla paylaşan Adnan Çelik, tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci oturumunda ise Verisun Bilişim Ceosu Sadullah Uzun, “Blockchain” başlıklı sunumuyla öğrencilerle bir araya geldi. Blockchain’in Bitcoin olmadığını belirterek sözlerine başlayan Sadullah Uzun, güvenli olan bu sistemin birçok alanda dönüşüm getireceğini vurguladı. Blockchain ile dijital kimliklerin öneminin artacağını ve bununla birlikte her bilginin dijital ortama aktarılacağını dile getiren Uzun, her şeyin çok hızlı olduğu bir dünyada Blockchain’in gerekli olduğunu ifade etti.

Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci günü, davetli konuşmacılara hediyelerinin takdim edilmesiyle son buldu.

Bu haber 582 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.