Reklam
Reklam
Düzce Üniversitesi Kadın Çiftçilerle Buluştu

Düzce Üniversitesi Kadın Çiftçilerle Buluştu

16 Ekim 2019 - 18:59

Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü öncülüğünde “15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” etkinliği düzenledi.

Artemisia firması ve bölgede üretim yapan sözleşmeli kadın çiftçilerle birlikte çeşitli etkinlikler düzenleyen Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü bölgemizde üretim yapan çiftçilere destek olmaya devam ediyor.

Etkinlikte kısa bir açıklama yapan Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı, düzenlenen etkinlikte kadınların üretimdeki önemine değinerek, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutladı. Bölgede yapılan üretim çalışmaları ve üniversitede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler paylaşan Hasırcı, etkinliğe katılım sağlayan ve emek harcayanlara teşekkür etti.

Artemisia firmasının sahibi Gülnür Erol ise yaptığı açıklamada, kendisinin iş hayatına nasıl başladığını katılımcılarla paylaşarak, günümüzde kadınların iş hayatında daha fazla yer almalarını gerektiğini vurgu yaptı. Etkinlik sonunda Gülnür Erol, etkinliğe katılan kadın çiftçilere Tıbbi Nergis (Calendula officinalis) fidesi armağan etti.

Etkinliğe katılan kadın çiftçiler kendilerine yönelik yapılan etkinlikten dolayı duydukları memnuiyetlerini dile getirerek, etkinliği düzenleyenlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu haber 547 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağış ve Fırtına Geliyor!
Yağış ve Fırtına Geliyor!
AVM'lere Yeni Kural
AVM'lere Yeni Kural