Reklam
Reklam
Düzce Üniversitesi’nde Cumhuriyetin İlanını Hazırlayan...

Düzce Üniversitesi’nde Cumhuriyetin İlanını Hazırlayan Süreç ve Yeni Türk Devletinin Kuruluşu Anlatıldı

24 Ekim 2019 - 11:07

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin İlanını Hazırlayan Süreç ve Yeni Türk Devletinin Kuruluşu” başlıklı konferansta, Erciyes Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Keskin, öğrencilerle bir araya geldi.

Düzce Üniversitesi öğrencileriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Keskin, programda emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine başladı. Ebedi devletin son halkasının Cumhuriyet olacağını belirten Prof. Dr. Keskin, “Yeni Türk devleti, yeni devletimiz elbette ki yeni zamanların icabatına uygun olarak Cumhuriyet ve Demokrasi olacaktır. Bu münasebetle ben Cumhuriyetin kurucularını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cümlesini huzurunuzda rahmetle yad ediyorum.” şeklinde konuştu.

Derin izler bırakan büyük milletler kuran devlet olduğumuzu ifade eden davetli konuşmacı, “Sevgili gençler okumaktan, araştırmaktan, tefekkür ve tezekkür etmekten başka çareniz yoktur. Kütüphaneler, laboratuvarlar, atölyeler sizin dinlenme yeriniz olsun.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere devletimizin geçmişte yaşadığı acı hatıraları unutmamaları tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Mustafa Keskin, “Bela ve musibetleri atlatmanın en güzel yolu bolluk zamanlarda milli tasarrufta bulunmaktır. Sevgili gençler, mutlaka tasarrufta bulununuz. Tasarruflu olmak geleceğimizi güven altına alan en önemli ekonomik etmenlerden biridir.”  diyerek sözlerine devam etti.

Cumhuriyetin bekasının teminatının gençler olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Mustafa Keskin, Atatürk’ün vatanı gençlere emanet ettiğini söyleyerek bu emaneti korumaları gerektiğinin önemini vurguladı.

 

Bu haber 564 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztaş açıkladı: iş yerleri açılıyor
Öztaş açıkladı: iş yerleri açılıyor
Ticarette dijital tarım pazarı dönemi
Ticarette dijital tarım pazarı dönemi