Reklam
Reklam
Düzce Üniversitesi Rektörü TRT Radyo 1’deki Canlı Yayına...

Düzce Üniversitesi Rektörü TRT Radyo 1’deki Canlı Yayına Konuk Oldu

15 Ekim 2019 - 19:02

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, TRT Radyo 1’de yayınlanan “Ailece” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.

 

Telefon üzerinden programı katılan Rektör Çakar, “Güçlü Kadınlar Projesi” kapsamında kaleme aldığı ve yakın zaman sonra yayımlanacak kitap çalışması ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Kadınların sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkarmak ve onları motive etmek amacıyla bu çalışmayı başlattıklarını belirten Prof. Dr. Çakar, kitapta zorlukları aşmış ve iz bırakmış kadınların hayat hikayelerinin yer aldığını sözlerine ekledi.

 

Kitapta; okuyucuların farklı alanlarda başarı yakalamış 10 kadının biyografik olarak bilgilerine ulaşabileceğinden söz eden Çakar, halka ilişkiler duayeni Betül Mardin, Ebru Güzelcik, Aydan Biri gibi kadınların kitapta yer alacağı bilgisini paylaştı. Kitabın, başarılı kadınların hayatlarındaki dönüm noktalarında nasıl karar verdiklerine dair ipuçları da sunacağını dile getiren Rektör Çakar, yılmadan cesaretle hayatlarına devam eden kadınların yaşamlarından örnekler yansıtacaklarını söyledi.

 

Bu çalışmalarla Düzce’deki kız çocuklarına öncülük etmeye ve onlara rol model olmaya çalıştıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, kızların eğitim hayatına katılmasını hedefleyen kitabın tüm gelirlerinin, başarılı ve kendini göstermeye aday kız çocuklarına ayrılacağını ifade etti.

 

Günümüzde iletişimin öneminden de bahseden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, iletişim sayesinde insanların çok önemli bir güç olan bilgiye ulaştıklarını belirterek yeni neslin bu bilgiye değer vermesini ve her bilgiye inanmayarak güvenilirliğini de göz önünde bulundurmasını tavsiye etti.

Bu haber 503 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztaş açıkladı: iş yerleri açılıyor
Öztaş açıkladı: iş yerleri açılıyor
Ticarette dijital tarım pazarı dönemi
Ticarette dijital tarım pazarı dönemi