Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Düzce Üniversitesi ve Nobel İlaç A.Ş. Ortak Proje Yürütecek

Düzce Üniversitesi ve Nobel İlaç A.Ş. Ortak Proje Yürütecek

30 Ağustos 2019 - 16:27

Düzce Üniversitesi, Düzce Teknopark ve şehrimiz firmalarından Nobel İlaç A.Ş.  TÜBİTAK Sayem Faz 1 Projesi kapsamında, gerçekleştirilecek olan 2 projenin ara raporu ve çalıştay hazırlıkları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve AR-GE ve İhtisaslaşmadan sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜGETAM) Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Kaya, Düzce Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ersin Beyazçiçek, Teknopark çalışanları ile Nobel İlaç A.Ş.  temsilcileri katılım gösterdi.

Düzce Üniversitesi ve Nobel İlaç A.Ş. ile yapılan 2 proje anlaşmasının yanında Üniversite – Sanayi iş birliği kapsamında nitelikli personel yetiştirilmesi hususunda da işbirliği protokolü imzalanmasına karar verildi.

Eğitim-öğretim ve akademik çalışmaların yanında bölgesel kalkınmaya da büyük bir önem veren Düzce Üniversitesi, şehrimiz firmaları ile yaptığı çalışmalarla üniversitede üretilen akademik bilgiyi sanayi kuruluşlarına aktararak daha çeşitli, daha nitelikli ve katma değeri daha yüksek ürünlerin üretilmesini hedefliyor. 

Bu haber 620 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKÇAKOCA BELEDİYESİNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ
AKÇAKOCA BELEDİYESİNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Üç Boyutlu Dijital Mamografi Cihazı Hizmete Girdi
Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde Üç Boyutlu Dijital Mamografi...
Reklamı Geç