Reklam
Reklam
DÜZENLİ YARDIM ALAN HANELERE 1.000 TL NAKDİ DESTEK

DÜZENLİ YARDIM ALAN HANELERE 1.000 TL NAKDİ DESTEK

23 Mart 2020 - 19:11

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan Coronavirüs (Covid-19) salgınının yayılımını önlemek amacıyla, Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde ilimizde de gerekli tüm tedbirler alınarak, uygulamaya konulmuştur.

“3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu” ile “2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun” kapsamında kriterleri karşılayan hâlihazırda düzenli sosyal yardım almakta olan vatandaşlarımıza, İlimizde Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahibi hanelere 1.000’er TL nakdi destek verilecektir.

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşlar tarafından herhangi bir yere başvuru yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Hak sahiplerine yapılacak olan ödemeler, Mart ayının sonunda başlayacaktır. Ödemelerin hak sahiplerinin hesaplarına aktarılmasını müteakiben, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından SMS ile gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu haber 415 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 81 il valiliğine gönderildi
İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 81 il valiliğine...
Gençlere kritik uyarı: Artık siz de tehlikedesiniz...
Gençlere kritik uyarı: Artık siz de tehlikedesiniz...