Reklam
Reklam
ESVET BASKANIN GÜNDEMİ PATPAT SORUNU

ESVET BASKANIN GÜNDEMİ PATPAT SORUNU

Kaymakam Yasin Öztürk makamında ziyaret eden İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ve beraberindeki heyet Pat Pat olarak bilinen tarım aracını gündeme taşıdı.

26 Haziran 2019 - 19:52

Kaymakam Yasin Öztürk'ü makamında ziyaret eden İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu;

"Düzce ili genelinde ve Akçakoca ilçesinde çiftçilerimiz tarafından yoğun şekilde kullanılan Patpat olarak bilinen tarım aracı kısıtlamalarına esneklik getirilmesi talebinde bulunduk.

Patpat genelde dar gelirli insanlarımızın kullandığı bir araçtır. Halkımız Patpat ile pazara ve tarlasına gidip gelmektedir. Bu araca belli sınırlamalar dahilinde izin verilmelidir. Mesela Patpat ile sürücüsü haricinde sürücünün ailesi olmak ve 18 yaş üstü olmak kaydı ile 2 kişi binebilmelidir. 

Belirli güzergahlarda patpat kullanımına izin verilmelidir. Halkımız tam fındık sezonu başlamışken araçsız bırakılmamalıdır.

Kaymakamımız Öztürk konuya sıcak baktı ve jandarma ile emniyet ekipleri ile görüşüp konu ile ilgileneceklerini tarafımıza iletti.

Konu ile ilgili ayrıca Zülkif Dağlı yı ziyaret edip esneklik sağlanmasını istiyeceğiz." dedi.

Başkan Esvet Sarıgoğlu ayrıca; "Biz halka hizmet etmek, halkın güvenliğini sağlarken bir yandan halkın sorunlarına çare bulmak zorundayız. Halkımız merak etmesin her türlü yaralarına merhem olacağız." dedi.

Haber: V. Hançer Ünnü

Bu haber 1221 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yerel Basından Yeni Emniyet Müdürüne Ziyaret
Yerel Basından Yeni Emniyet Müdürüne Ziyaret
AK Parti'den hoşgeldin ziyareti
AK Parti'den hoşgeldin ziyareti