Reklam
Reklam
“Evde Kal”

“Evde Kal”

10 Mayıs 2020 - 15:59

Bildiğiniz üzere Koronavirüs ile mücadelemizin sayısal göstergesini oluşturan tablo, içinde bulunduğumuz şu günlerde olumlu yönde bir ilerleme kaydetmektedir. Bu ilerlemede sosyal mesafeye, izolasyona, “Evde Kal” çağrılarına uyarak, sevdikleri ile araya geçici bir mesafe koyan, hem kendisinin hem de sevdiklerinin sağlığını düşünen sizlerin payı çok büyük.Bu tablo bu güne kadar aldığımız tedbirlerin, sağlık ordusunun hummalı çalışmalarının ve elbette sizlerin gösterdiği büyük fedakarlıkların bir meyvesidir.


Bu gelişmeler sonrasında mücadelemizde Kontrollü Sosyal Hayat diyebileceğimiz ikinci bir evreye geçmiş, bazı tedbirler ve kısıtlamalarda esnemeye gitmiş bulunmaktayız. Unutmayalım ! Bu tüm tedbir ve kısıtlamaların tamamen ortadan kalkması anlamına gelmiyor ve risk halen devam ediyor. En güvenli yer halen evimiz.


Tablonun günümüzdeki haline gelmesini sağlayan tedbirler tamamen bırakıldığı taktirde tablo eskisinden daha kötü bir duruma da gelebilir. Bu nedenle tedbirler devam etmekte ancak uygulama alanı genişlemiş bulunmaktadır. Gerekli durumlarda evimizden çıkacak, alışverişimizi yapacak, ihtiyaçlarımızı gidereceğiz. Ancak bunların hepsini yaparken “sosyal mesafe” ve “maske kullanımına” dikkat edeceğiz. Özgür ancak kontrollü olacağız. 

Tabloyu daha iyi noktalara taşımak ve bu sayede sevdiklerimizle, özlediğimiz tüm mekanlarla kavuşabilmek için tedbirlere uymaya devam edelim. Unutmayın!Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir !

Bu haber 390 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tar-Mah-Der Başkanı Gülten  ÖZDEŞ Başkana Teşekkür ettiler
Tar-Mah-Der Başkanı Gülten  ÖZDEŞ Başkana Teşekkür ettiler
Tarihi Ceneviz kalesine Tarihi yayın
Tarihi Ceneviz kalesine Tarihi yayın