Reklam
Reklam
Fındık fiyatları sezon sonrası yükseldi!

Fındık fiyatları sezon sonrası yükseldi!

Fındık sezonunda fındık fiyatı 15 ila 17 arasında işlem görürken sezonun bitmesi ile birlikte fiyatlar yükselişe geçti. Fındık fiyatı haftayı 19 - 20 lira arasından kapattı.

10 Kasım 2019 - 16:33

Fındık sezonunda fındık fiyatı 15 ila 17 arasından işlem görmüştü. Fındık sezonun sona ermesinin ardından bazı üreticiler fiyatlar yükselir diye elinde tutmuş ancak gelir gider dengesinde açık olduğundan fındıklarını bir miktar piyasa üzerinde satmıştı. Sezonun tamamen kapanması ve fındıkta yaşanan rekolte düşüşü nedeniyle piyasada fındık kalmazken fiyatlar ise artışa geçti.

Geçtiğimiz hafta 16.5 liradan alıcı bulan fındık, haftayı 19-20 lira bandında kapattı.  Fındık fiyatlarındaki söz konusu yükselişin ocak-şubat ayına kadar süreceği belirtildi.

Trabzon, Ordu ve Giresun'da taban alım fiyatı 15 lira seviyelerinde olan fındığın fiyatı, fındığın kalitesine göre 19 liraya kadar çıkabiliyor.Bölgeden bölgeye farklılık gösteren fındık fiyatının en yüksek olduğu şehir Giresun olurken, fındık fiyatlarının en düşük olduğu şehir ise Samsun oldu.

Bu haber 563 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ormancılardan Barış Pınarı Harekâtı Çeşmesi
Ormancılardan Barış Pınarı Harekâtı Çeşmesi
İstanbul'da sabah ezanına 'mesai' ayarı
İstanbul'da sabah ezanına 'mesai' ayarı