Reklam
Reklam
GAZETEMİZ VALİLİKÇE DENETLENDİ

GAZETEMİZ VALİLİKÇE DENETLENDİ

11 Aralık 2019 - 17:44

Düzce İl merkezinde günlük, İlçelerde de haftalık yayın yapan vasıflı ve alt vasıflı gazeteler, Düzce Valiliği tarafından oluşturulan Basın Kontrol Kurulu tarafından denetlendi. İlimizde ve İlçelerinde yayın hayatını sürdüren yerel gazeteler, Düzce Valiliği İl Basın Kontrol Kurulu Başkanı ve Bilgi İşlem  Müdürü  Fahri Altınkayık, Kontrol Kurulu Üyesi İl Defterdarlığı Muhasebe Gazi Kalp, Kontrol Kurulu Üyesi Ali Sarıbaba,  Kontrol Kurulu Üyesi Süleyman Ayaz  tarafından Yeni Akçakoca Haber Gazetesi denetlenerek, yayın periyodu hakkında rapor düzenledi.

Raporda gazete içeriği, haber, ilan, kategori, dizgi-baskı, personel, gazete arşivi, zorunlu defterler, fikir işçilerinin sigorta primleri ve özlük hakları gibi konuların yanı sıra gazetelerin eksiklikleri ve çalışan fikir işçilerinin sorunları ile sosyal güvencelerine ilişkin bilgiler yer aldı.

İl Basın Kontrol Kurulu Başkanı Fahri Altınkayık, Basın İlan Kurumunun Teşkiline dair 195 sayılı kanun ve bu kanuna ilişkin yeni yayımlanan “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği” ile ilgili yapılan son mevzuat değişiklikleri hakkında bilgiler aktardı.

Altınkayık, Valilik görev alanındaki vasıflı ve alt vasıflı gazetelerin, Basın İlan Kurumu tarafından oluşturulan Resmi ilan Kabul sistemi ‘İLANBİS’ üzerinden aylık beyannamelerin elektronik sistem üzerinden aktarıldığını icmallerin buradan da denetlendiğini belitti. Altınkayık, denetleme kurulunun hazırlayacakları denetim raporlarının sonuçlarını, ilgili gazetelere tebliğ edileceğini sözlerine ekledi.

Bu haber 4169 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ketmenli sapağında kaza
Ketmenli sapağında kaza
REKOLTE TAHMİNLERİN ÇOK ÇOK ALTINDA
REKOLTE TAHMİNLERİN ÇOK ÇOK ALTINDA