Reklam
Reklam
GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

28 Kasım 2019 - 13:34

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Denetim Seferberliği” kapsamında bir hafta boyunca ürün bazlı gıda kontrolleri gerçekleştirilecektir.

Düzce'de seferberlik kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet ÇİÇEK’in de katılımıyla et ve süt ürünleri üretim yerlerinde denetim gerçekleştirdi.

Ürün bazlı gıda denetimi hakkında açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet Çiçek; “2018'de toplam 5 bin 991 gıda denetimi gerçekleştirilmiştir. 2019'da ise şimdiye kadar 6 bin 385 gıda denetimi yapılmıştır. Ayrıca her yıl yaklaşık bin adet numune alınmaktadır.

Aynı zamanda her yıl Alo 174 Gıda hattına yapılan yaklaşık 200 ihbar ve şikâyet sonuçlandırılmaktadır. Bakanlığımızın talimatı ile ülke genelinde denetim seferberliği başlatılmış olup ilimizde görevli 27 kontrol görevlisinin tamamı ile bu seferberliğe katılım sağlanmaktadır.

İlimizde mevcut 4724 gıda işletmesinde, halk sağlığının korunması ve gıda güvenilirliğinin temini için denetimler yoğun bir şekilde, risk öncelikli ve sektörel bazlı olarak devam edecektir.”dedi.

Bu haber 1201 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VALİ ATAY ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
VALİ ATAY ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
Bakan Selçuk'tan açıklama! Öğrencilere ücretsiz dağıtılacak
Bakan Selçuk'tan açıklama! Öğrencilere ücretsiz dağıtılacak