Reklam
Reklam
Gök Kubbeye Yolculuk Projesi Tamamlandı

Gök Kubbeye Yolculuk Projesi Tamamlandı

30 Ekim 2019 - 12:46

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sedat Karaçam tarafından yürütülen ve TUBİTAK 2237-A bilimsel etkinliklere destekleme programı kapsamında desteklenen “Gök Kubbeye Yolculuk” isimli proje, Fen Bilgisi öğretmen adaylarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Akçakoca Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen programa, 18 farklı üniversiteden 40 Fen Bilgisi öğretmen adayı katılım gösterdi. Gerçekleştirilen bilimsel etkinliğin yanında projeye katılan öğrenciler, proje kapsamında gök gözlemi yapma fırsatı buldular ve Akçakoca’nın tarihi ve turistik yerlerinden Ceneviz Kalesi, Fakıllı Mağarası, Çuhallı Plajı, Kale Plajını gezme ve tanıma fırsatı buldular. 

Proje kapsamında adaylara Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Volkan Bilir, Dr. Öğr. Üyesi Erol Sözen, Dr. Öğr. Üyesi Şahin Danişman, Dr. Öğr. Üyesi Hakan Özak ve Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Güven başta olmak üzere 7 farklı üniversiteden 13 alanında uzman akademisyen dünya ve evren konularının öğretime yönelik uygulamaları gösterdi.

Bu haber 550 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yağış ve Fırtına Geliyor!
Yağış ve Fırtına Geliyor!
AVM'lere Yeni Kural
AVM'lere Yeni Kural