Reklam
Reklam
Göynük’te orman köylüsü kendi elektriğini üretecek

Göynük’te orman köylüsü kendi elektriğini üretecek

23 Ekim 2019 - 11:20

Orman Genel Müdürlüğü Orman ve Köy İlişkileri Dairesi Başkanlığının (ORKÖY) "Orman Köylerinde Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için Sürdürülebilir Enerji Finans Mekanizması projesi" kapsamında, Göynük Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisinde kalan ve pilot bölge olarak seçilen Aksaklar, Tekirler, Dağhacılar, Dağşeyhler ve Güneyçalıca köylerimizde PV güneş enerjisinden elektrik enerjisine dönüştürme sistemi projesi için harekete geçildi.

Bolu Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, Orman ve Köy İlişkileri Daire Başkan Yardımcısı Mesut Güler, Orman Köyleri Strateji ve Proje Geliştirme Şube Müdürü Yusuf Kurt, Göynük Orman İşletme Müdürü Yakup Eraslan ve yetkili mühendisler ile köy halkının katılımıyla, seçilen beş köyde toplantı düzenlendi.

Toplantı da PV Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisine Dönüştürme Sistemi Projesi tüm detaylarıyla köy halkına anlatıldı. Akabinde köydeki ev sahipleri arasında kura çekilerek elektrik paneli kurulması ön görülen binalar tespit edilerek asil ve yedek hak sahipleri belirlendi.

PV Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisine Dönüştürme Sistemi Projesi ile köy sakinlerinin elektrik ihtiyacının herhangi bir bedel ödemeden karşılanması amaçlandı.

 

 

Bu haber 810 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Kur'an-ı Kerim yangında zarar görmedi
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.
Zabıta ekipleri pazar yerlerini denetlemeye devam ediyor.