Reklamı Geç
Reklam
Reklam
HALK DALINDAN YESİN DİYE MEYVE BAHÇESİ YAPTILAR

HALK DALINDAN YESİN DİYE MEYVE BAHÇESİ YAPTILAR

Belediyede vatandaş için Park ve Bahçeler Müdürlüğü koordinesinde kurulan Meyve Bahçesi’nde ağaçların dikimi büyük oranda tamamlandı.

05 Temmuz 2019 - 02:47

Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Meyve Bahçesi yetiştirme alanına, ilçenin doğal dokusuna uygun olarak dut, elma, armut, kiraz, erik, şeftali, ayva vb. ağaçlar dikildi.

Meyve Bahçesiyle ilgili açıklamada bulunan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Halka açık meyve bahçemizi Karasulu vatandaşlarımız ve misafirlerimizin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. İlçemizde meyve bahçesine müsait çok toprağımız var. Bizler de bu alanları halkımız için en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Meyve Bahçemiz için, elma, armut, erik dut gibi meyvelerin bulunduğu çeşitli fidelerimizi diktik.

Meyve Bahçemizi en kısa sürede hizmete açmayı düşünüyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz hazırladığımız projede özveriyle çalışmaya devam ediyor. Bu projeyle, çocuklarımızın hangi meyvenin hangi ağaçta yetiştiğini göstere bilmeyi, halkımız için hem bir dinlenme alanı hem de meyveleri dalından koparma imkânı sağlayan bir alan oluşturmayı planlıyoruz” dedi.

Haber: V. Hançer Ünnü

Bu haber 491 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Anıtpark
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Anıtpark
‘Demokrasi Nöbeti’ tuttular
‘Demokrasi Nöbeti’ tuttular
Reklamı Geç