Reklam
Reklam
Hamsi Samsunda 10 liraya düştü tezgahlar doldu taştı!

Hamsi Samsunda 10 liraya düştü tezgahlar doldu taştı!

Havaların günden güne soğuması balıkçılara yaradı. Balık tezgahları doldu taştı.

16 Kasım 2020 - 17:36

Karadeniz'in büyük şehirlerinden Samsun'da havaların soğumasıyla birlikte balıklar da tezgahları şenlendirmeye başladı. Palamudun bitmesiyle birlikte yerine alan hamsi hem balıkçının hem de tüketicinin yüzünü güldürdü. Hamsinin fiyatı 10 liraya kadar düştü. Taze hamsileri evine götürmek isteyen vatandaşlar balıkçılar önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

HAMSİ 10 LİRADAN SATILIYOR

Hamsinin kilo fiyatını düştüğünü söyleyen balıkçı esnafı Fevzi Altun, “Herkes bol bol balık yiyecek bu sene. Hamsi şu anda bol. Şu anda en ucuz balık. Bu sene bol mezgit, barbun 10 TL, hamsi 10 TL. Geçen hafta 20-25 TL’ydi. Denizde bollaştı fiyatlar ucuzladı” ifadelerini kullandı.

Balıkçı Kurtça Aydın, “2 günden beri çok güzel hamsi satıyoruz. Her şeyin bir mevsimi var. Palamudun işi bitti. Efsanenin biri gitti biri geldi. Hamsi. Şu anda bugün çok güzel hamsi geldi. Bu saatten sonra hamsi satacağız. Vatandaşın en güzel menüsü. En azından 2 ay sürer. Vatandaşları bekliyoruz. Bol bol alsınlar yesinler. Dolabına koysunlar. Korona virüsüne karşı sağlıklı yaşamak için hamsi ve ya balık yiyeceğiz. Fiyatlar da ucuz” dedi.

Kaynak: Milli gazete
Bu haber 1440 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Asayiş Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Asayiş Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
2021 yılı MTV zam oranı belli oldu! İşte otomobillerin vergi listesi
2021 yılı MTV zam oranı belli oldu! İşte otomobillerin vergi...