Reklam
Reklam
HASTA VE KİMSESİZ AKÇAKOCALI KADIN TEDAVİSİ İÇİN ANKARA’YA...

HASTA VE KİMSESİZ AKÇAKOCALI KADIN TEDAVİSİ İÇİN ANKARA'YA GÖTÜRÜLDÜ

30 Kasım 2020 - 16:34 - Güncelleme: 30 Kasım 2020 - 16:40

Akçakoca’da yalnız başına yaşayan kalp hastası Leyla Okta’nın dramına kayıtsız kalmayan Kaymakam Yasin Öztürk, derhal başlattığı girişimler sonucunda hasta kadını tedavi edilmek üzere Ankara’ya gönderdi.

55 yaşındaki kalp hastası Okta, yardıma muhtaç bir halde adım adım ölüme sürüklenirken, Kaymakam Öztürk’ün girişimleri sonucunda Ankara merkezli bir rehabilitasyon merkezinden ekip kendi araçlarıyla gelerek hasta kadını Ankara’ya götürdü.

Hasta ve kimsesiz Okta ile ilgili olarak daha önce de çeşitli girişimlerde bulunduğu öğrenilen Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu da, Okta’nın evinden alınıp Ankara’ya götürülme çalışmalarına eşlik etti. 

Kalp hastası olan Leyla Okta’nın bacaklarında oluşan ödem nedeniyle yürüme güçlüğü çektiği, temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz halde olduğu biliniyordu. 

Yardım sever vatandaşların temin ettiği gıda ürünleriyle hayatta kalmaya çalışan Okta’nın, Ankara’da tedavi süreçleri tamamlanıp iyileşse bile orada kalacağı, kendisinin de isteğinin bu yönde olduğu belirtildi.

Akçakocalı kalp hastası Okta’nın Ankara’ya götürülüyor olmaktan çok memnun olduğu görülürken, Okta, Akçakoca kaymakamı Yasin Öztürk’e de teşekkürlerini iletti.

  

Kaynak: Akçakoca gazetesi
Bu haber 19437 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakoca TSO’ dan yeni İlçe Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti
Akçakoca TSO’ dan yeni İlçe Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun...
OSB Toplantısı Vali Atay'ın Başkanlığında Gerçekleştirildi
OSB Toplantısı Vali Atay'ın Başkanlığında Gerçekleştirildi