Reklam
Reklam
HEMŞEHRİMİZ TOKER BİZİ GURURLANDIRDI

HEMŞEHRİMİZ TOKER BİZİ GURURLANDIRDI

12 Kasım 2019 - 11:45

Cumhurbaşkanlığı ve Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu ile bazı bakanlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ankara Barosu Avukatlarından Akçakoca Yukarı mahalleden Ünsal Toker, Türkiye Barolar Birliği kontenjanından, Cumhurbaşkanlığı kararı ile, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu üyeliğine getirildi.

Karar, Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi gazetenin bugünkü nüshasında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Toker ile birlikte Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu üyeliklerine İbrahim Acarlı (Yargıtay), Ahmet Hüsrev Vural (Danıştay), Prof. Dr. Mahmut Koca (Ceza Hukuku), Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar (İdare Hukuku), Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu (Anayasa Hukuku), Av. Ünsal Toker (Türkiye Barolar Birliği), İsmail Kurul (Devlet Denetleme Kurulu Üyesi), Hayrettin Kurt (Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü) ve Hakan Öztatar (Adalet Bakanlığı) atandı.

 Türkiye Baralor Birliği Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Divanı Üyesi olan Hemşehrimiz  Ünsal Toker’in, 1946 Akçakoca Yukarı mahalle doğumlu olduğu, 1968 yılında  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1972 yılından bu yana Ankara Barosunda çeşitli görevlerde bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: akçakoca tv
Bu haber 594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Esvet Sarıoğlu'nun listesi belli oldu
Esvet Sarıoğlu'nun listesi belli oldu
 İlçemizde “19 Eylül Gaziler Günü” Düzenlenen Törenle Kutlandı.
İlçemizde “19 Eylül Gaziler Günü” Düzenlenen Törenle...