Reklam
Reklam
HERŞEY DÜZCE VE İLÇELERİ İÇİN .ÜRETELİM ÇALIŞALIM.

HERŞEY DÜZCE VE İLÇELERİ İÇİN .ÜRETELİM ÇALIŞALIM.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve Yönetim kurulu üyeleri Rektör Nigar Demircan Çakar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Düzce Üniversitesine İletişim Fakültesi açılabilmesi için hazırlanan dilekçe sunuldu.

19 Şubat 2021 - 11:36 - Güncelleme: 19 Şubat 2021 - 14:53

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan  ve yönetim kurulu üyeleri, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nigar Demircan Çakar’ı makamında ziyaret etti. Karşılıklı görüş alış verişinin gerçekleştiği ziyarette Düzce Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan Düzce Üniversitesine İletişim Fakültesi açılabilmesi için hazırlanan dilekçe Rektör Çakar’a teslim edildi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çakar, “Cemiyetimize buradan teşekkür ediyorum. Üniversitemizde olan yenilikleri yakından takip ettikleri ve kendi alanlarıyla ilgili olan ve üniversitemize katkı ve yenilik sağlama çalışmalarında bulundukları için.  Bizim şuanda iletişim fakültemizi ilgilendiren pek çok bölüm, sanat tasarım bölümümüzün içerisinde aktif bir biçimde faaliyet gösteriyor. Radyo, televizyon ve sinema bölümümüz şuanda doktora programını açmaya hazır ve ilk öğrencilerini bekliyor. İnşallah bu fakültemizin içerisindeki yeniliklerle bu talebi yerine getirmeye çalışacağız. Ben bu dilekçeyi senatomuza sunacağım.  Bu projeyi desteklediğimi bildirerek senatomuza sunacağım. Umuyorum ki,  bizim dışımızdaki aktörlerde aynı kararlılığı göstere bilirler. Biz önerimizi gerçekleştireceğiz. Bir güzel öneride cemiyet bünyesinde aktif olarak çalışan basın mensuplarının da lisan ve lisans üstü programlarda bir protokol kapsamında faaliyet gösterebilmesi ve yüksek lisan eğitimi alabilmesi için umuyorum ki, başarılı bir protokol ve eğitim desteği sağlaya bilmek için hayata geçirmiş oluruz” dedi.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan ise,  İletişim Fakültesinin Düzce’ye kalite getireceğini belirterek  “Gazeteciler Cemiyeti olarak Düzce Üniversitesine İletişim Fakültesinin açılmasının ne faydalar sağlayacağını araştırma yaptık. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yaptığımız bu çalışmayı kamuoyu ile paylaşarak resmiyete dökelim istedik. Yaptığımız araştırmada sahil kesiminde iletişim fakültesi olmayan tek il olarak Düzce kalmış.  Biz bunu üniversite yönetiminden isteyelim talep edelim istedik. Eğer kurulursa yetişmiş eleman sıkıntısı çeken Düzce basınına kalite gelir, buradan mezun olanlarda ‘biz, Düzce Üniversitesinden mezun olduk’ diyecekler. Bu sayede Düzce iyi tanıtılır diye bir düşüncemiz var. Biz bunu resmiyete dökerek bu dilekçeyi hazırladık. Gerisi size ve senatoya kaldı” diye konuştu.

Bu haber 1345 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vergi borcu ödeyecekler yasaktan muaf olacak!
Vergi borcu ödeyecekler yasaktan muaf olacak!
Hicretin kutlu olsun hocam! Erbakan hoca rahmetle anılıyor
Hicretin kutlu olsun hocam! Erbakan hoca rahmetle anılıyor