Reklam
Reklam
İLK GEZİ ÇANAKKALE’YE

İLK GEZİ ÇANAKKALE’YE

24 Aralık 2019 - 17:42

Akçakoca Belediyesi’nin ‘kültür gezileri’ kapsamında düzenlediği Çanakkale gezisi için birinci kafile dün gece yola çıktı. 40 kişilik kafileyi Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın eşi Nursen Yanmaz koordine ediyor.

Belediye Başkanı Okan Yanmaz, kültür gezileri projesini önemsediklerini belirtti ve ‘ Çanakkale’den başlayan gezilerimiz, yıl içinde diğer illerimizi de kapsayacak’ dedi. İlk geziyi Türkiye’nin kurtuluş mücadelesinin başladığı Çanakkale’den başlamayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Yanmaz gezi amaçları konusunda şu görüşlere yer verdi “ Bu ilk gezimizi özellikle Çanakkale’ye düzenledik. 

Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadele verdikleri yerleri görmelerini istedik. İnşallah daha sonrasında ise Söğütlü ve daha farklı yerlere gideceğiz. Bu tür yerlere gidildiği zaman şu unutulmamalı;  tarih ve kültür kazanımları olabilmelidir. Bu gezileri ilerleyen dönemlerde daha kapsamlı yapacağımızı bilmenizi isterim. İnşallah memnun kalırsınız.”

Gezi öncesi açıklama yapan, Umut Işığı Koordinatörü Nursen Yanmaz, Kültür gezilerinin devam edeceğini belirterek- yeni yılla birlikte başta Çanakkale olmak üzere, Konya, İstanbul, Bursa gibi tarihi şehirlere Akçakocalı hanımları götürecekleri ifadelerinde bulundu.

Bu haber 561 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür Bolu’da
Orman Zararlıları ile Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür...
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER
AKÇAKOCA'DA NÖBETÇİ ECZANELER