Reklam
Reklam
İlköğretim Öğrencilerine serbest kart için belge gerekiyor.

İlköğretim Öğrencilerine serbest kart için belge gerekiyor.

26 Kasım 2019 - 14:05 - Güncelleme: 26 Kasım 2019 - 14:07

Akçakoca Belediyesi'nin ilk ve ortaokul öğrencilerinin belediye otobüslerinden yararlanmalarına yönelik ulaşım kartlarına yönelik düzenleme yapıldı. Buna göre ücretsiz ulaşımdan yararlanacak olan öğrenciler 'İlköğretim Serbest Kart' kullanacaklar.

Belediyenin serbest kartına ilişkin yazı Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildi. Yazıda şu görüşlere yer verildi: " Akçakoca Belediye başkanlığı tarafından alınan karar gereğince, ilçemizde bulunan ilk ve ortaokul öğrencilerinin belediye otobüslerinden okul süreleri boyunca günde 4 kez ücretsiz olarak faydalanmaları sağlanmıştır.

Ancak öğrencilerin bunu suiistimal etmemeleri amacıyla Belediyemiz Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzden, içinde 4 kez biniş bileti bulunan   ‘İlköğretim Serbest Kartı’ almak için gerekli belgelerini ibraz ederek 30 aralık 2019 tarihine kadar almaları, aksi takdirde otobüslere kartsız ve biletsiz binişlerin yasaklanacağı konusunda öğrenci ve öğrenci velilerinin bilgilendirilmesi"

Yapılan açıklamada, ‘İlköğretim Serbest Kartı’ almak için öğrenci belgesi, 1 adet fotoğraf ve bir defaya masus 10 liralık kart bedeli alınacağı bildirildi.

Bu haber 741 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ AKÇAKOCA İLÇE KONGRESİ YAPILDI
AK PARTİ AKÇAKOCA İLÇE KONGRESİ YAPILDI
Esvet Sarıoğlu'nun listesi belli oldu
Esvet Sarıoğlu'nun listesi belli oldu